Piotrkowianin - Wybrzeże Gdańsk: bezcenne cztery punkty pojechały nad morze

Bardzo ważna wygrana Wybrzeża Gdańsk. W spotkaniu 24. kolejki sezonu zasadniczego PGNiG Superligi zespół Marcina Lijewskiego wygrał z Piotrkowianinem 25:21 (12:12). O przegranej gospodarzy zdecydowała fatalna ich postawa na początku meczu.

Michał Ostafijczuk
szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk
W 11. minucie Wybrzeże prowadziło 4:0, a piotrkowski zespół nie miał pomysłu na to jak sforsować defensywę gości. Strzelecką niemoc przełamał dopiero Marcin Tórz. Po kwadransie było 2:6 i dopiero w tym momencie Piotrkowianin wskoczył we właściwe tory. Przewaga gdańszczan zaczęła topnieć, a tuż przed przerwą do remisu, z rzutu karnego, doprowadził Tórz.

Drugą połowę spotkania piotrkowski zespół rozpoczynał w podwójnej przewadze i był przy piłce. Wydawało się, że musi wyjść na pierwsze prowadzenie. Stało się inaczej. Faul w ataku Artura Urbańskiego wykorzystali goście, którzy za sprawą Damiana Kostrzewy zdobyli pierwszego gola po zmianie stron. Kostrzewa rzucił sześć z siedmiu bramek Wybrzeża w pierwszym kwadransie drugiej części gry i przyjezdni prowadzili 19:17. Piotrkowianin miał szanse odrobić straty, ale zabrakło skuteczności. Drogi do bramki nie potrafili znaleźć prowadzący grę: Stanisław Makowiejew, Filip Surosz i Szymon Woynowski. Rzutu karnego nie wykorzystał także Tórz. Wybrzeże wygrało ostatecznie różnicą czterech trafień - 25:21, a piotrkowscy zawodnicy schodzili z boiska z opuszczonymi głowami.

- Nie można wygrać meczu, który tak fatalnie rozpoczynamy. Później znów gonimy i źle rozpoczynamy drugą połowę. Po meczu w Płocku wydawało się, że zespół dostał impuls i uwierzył w siebie. Dziś popełniliśmy za dużo błędów. Musimy szybko się pozbierać, bo w środę czeka nas kolejny mecz ze Stalą Mielec - powiedział po meczu Dmytro Zinchuk.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Wybrzeże Gdańsk 21:25 (12:12)