PGNiG Superliga kobiet: Korona Handball wskoczyła na bezpieczną pozycję

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: zawodniczki Korony Handball Kielce

W meczu dwóch zespołów walczących o utrzymanie w PGNiG Superlidze kobiet, KPR Ruch Chorzów przegrał z Koroną Handball Kielce 30:35. Bohaterką spotkania była Dominika Więckowska, która rzuciła 10 bramek.

KPR Ruch Chorzów przed niedzielnym meczem miał punkt przewagi nad Koroną Handball. Kielczanki przyjechały na Śląsk jednak niezwykle zmotywowane i gdy w 7. minucie celnie rzuciła Magdalena Kędzior, było 4:2 dla przyjezdnych. KPR Ruch zdawał sobie jednak sprawę z wagi spotkania.

Drużyna prowadzona przez Jarosława Knopika walczyła ambitnie o to, by wyjść na prowadzenie w meczu z Koroną Handball. W końcu Ruch dopiął swego i gdy na osiem minut przed przerwą trafiła Natalia Stokowiec, chorzowianki prowadziły 12:11. Ta pogoń kosztowała jednak dużo.

Korona Handball trafiła cztery razy z rzędu, wychodząc na prowadzenie 15:12. Ostatecznie jednak I połowa zakończyła się rezultatem 15:15, a wynik do przerwy ustaliła Magdalena Drażyk.

Po zmianie stron mecz był wyrównany, w końcu jednak do głosu doszły kielczanki. Od stanu 19:19, w ciągu siedmiu minut ekipa Tomasza Popowicza wyszła na pięciobramkowe prowadzenie. Wydawało się, że przyjezdne są na dobrej drodze, by uniknąć dramatycznej końcówki.

KPR Ruch Chorzów się jednak nie poddawał. Skuteczne były Katarzyna Masłowska i Magdalena Drażyk. Po bramce tej pierwszej, na sześć minut przed końcem, było już 28:29. Od tego momentu na boisku istniały jednak tylko zawodniczki z woj. świętokrzyskiego, które zdobywały bramki w bardzo szybkim tempie i ostatecznie zwyciężyły 35:30.

KPR Ruch Chorzów - Korona Handball Kielce 30:35 (15:15) KPR Ruch: Kajumowa, Kuszka - Piotrkowska 6, M.Drażyk 6, Masłowska 5, Jasinowska 4, Lesik 4, Stokowiec 3, Lipok 1, Rodak 1 oraz Nimsz, Kiel. Karne: 1/2. Kary: 12 min. (Masłowska, Piotrkowska - po 4 min., Lipok, Stokowiec - po 2 min.).

Korona Handball: Chojnacka, Orowicz - Więckowska 10, Syncerz 6, Kędzior 6, Homonicka 3, Dos Santos 3, Skowrońska 3, Gliwińska 2, Parandii 1, Radzikowska 1 oraz Zimnicka, Więckowska, Czekala, Mochocka. Karne: 2/3. Kary: 8 min. (Dos Santos 4 min., Zimnicka, Homonicka - po 2 min.).

Sędziowie: Kieczak (Pielgrzymowice), Wrona (Kraków). Delegat ZPRP: Ryszard Klimkowicz (Opole).