PGNiG Superliga kobiet: pewna wygrana GTPR-u w derbach Pomorza

Nie było niespodzianki w derbach Pomorza w piłce ręcznej. UKS PCM Kościerzyna tylko do 17. minuty dotrzymywała kroku GTPR-owi Gdynia, ostatecznie przegrywając z drużyną z Trójmiasta 27:36.

Michał Gałęzewski
Kinga Gutkowska WP SportoweFakty / OSKAR BŁASZKOWSKI / Na zdjęciu: Kinga Gutkowska
Zdecydowanymi faworytkami niedzielnego meczu były zawodniczki GTPR-u, które zaczęły od mocnego uderzenia i gdy w 7. minucie trafiła Alicja Pękala, było 3:1 dla zespołu gości. UKS PCM jednak nie dał za wygraną. Od początku głównym zagrożeniem w ataku była Karolina Mokrzka, a gdy Magdalena Ziółkowska rzuciła bramkę w 17. minucie, było 7:8.

Od tego czasu jednak nastąpił kosztowny przestój drużyny z Kościerzyny, co wykorzystał GTPR. Trzy bramki w krótkim okresie czasu zdobyła Aleksandra Zych, a serię sześciu bramek z rzędu zakończyła Kinga Gutkowska. Od stanu 7:14 jeszcze jeden atak przeprowadziły gospodynie i do przerwy było 11:15.

Po zmianie stron tylko przez chwilę obie drużyny grały na równi, później coraz lepiej zaczęły spisywać się szczypiornistki z Gdyni, które budowały przewagę. Swoją szansę dostały i wykorzystały Alicja Pękala i Kinga Gutkowska, które rzuciły po sześć bramek.

Licznik goli GTPR-u rósł z akcji na akcję i kiedy na trzy minuty przed końcową syreną trafiła Joanna Kozłowska, na tablicy wyników widniał rezultat 23:36. Cztery ostatnie bramki rzuciły gospodynie, jednak swój finisz zaczęły zbyt późno.

UKS PCM Kościerzyna - GTPR Gdynia 27:36 (11:15)

UKS PCM: Kordunowska-Lupa - Mokrzka 12, Ziółkowska 4, Białek 4, Fesdorf 3, Rogożeńska 2, Wójcik 1, Hartman 1 oraz Sus, Krajewska.