Puchar Niemiec: skuteczny Chrapkowski wraz z Magdeburgiem dotarł do półfinału

W ćwierćfinale pucharu Niemiec drużyna Fuechse Berlin przegrała 29:30 z Magdeburgiem, którego barwy reprezentuje Piotr Chrapkowski. W końcówce polski rozgrywający zanotował ważne dla losów meczu trafienie dla Gladiatorów.
Bartosz Grzelak
WP SportoweFakty / AGNIESZKA SKÓROWSKA / Na zdjęciu: Piotr Chrapkowski (z piłką) podczas treningu reprezentacji Polski

W decydującym o awansie meczu w pucharze Niemiec SC Magdeburg zwyciężył 30:29 z Fuechse Berlin, dołączając do grona pozostałych półfinalistów rozgrywek, w skład którego wchodzą HSG Wetzlar, TSV Hannover-Burgdorf i Rhein-Neckar Loewen. Tym samym reprezentujący jego barwy Piotr Chrapkowski, nadal liczy się w walce o krajowe trofeum.

Od pierwszych minut kibice niemieckiego szczypiorniaka byli świadkami wyrównanego spotkania, dopiero w 10. minucie Magdeburg odskoczył na trzy trafienia po świetnych interwencjach Jannicka Greena (7:4). Gladiatorzy utrzymywali przewagę, przytomnie kończąc akcje wypracowane przez Marko Bezjaka, po jednej z nich zwiększyli przewagę do czterech goli po skutecznym kontrataku Roberta  Webera. Zespół z Berlina nie poddawał się, kiedy dwie piłki odbił Silvio Heinevetter, ruszył z szybkimi akcjami, a po jednej z bramek Stipe Mandalinicia uzyskali kontaktowy wynik w 26. minucie (13:14).

Od tego czasu piłkarze ręczni Magdeburga utrzymywali co najwyżej jedno trafienie przewagi, najczęściej na tablicy wyników widniał remis. Pod nieobecność kontuzjowanego Michaela Damgaarda Chrapkowski otrzymywał cenne minuty w ataku, choć rozpoczynał od gry w obronie. Ogółem reprezentant Polski zanotował dwie bramki, skutecznie kończąc wszystkie swoje próby.

Na jedenaście minut przed końcem Heinvetter zatrzymał Lukasa Mertensa, następnie jego kolega z drużyny Hans Lindberg skutecznie zakończył akcję i to Lisy uzyskały pierwsze prowadzenie w meczu (24:23). W kluczowych momentach zawodnicy Benneta Wiegerta zachowali chłodniejsze głowy i zdołali odzyskać korzystny rezultat. Po indywidualnej akcji Chrapkowskiego podwoili swoją przewagę, którą utrzymali do końca (26:24). Po twardej walce w ostatnich fragmentach meczu Weber przypieczętował awans swojego klubu (30:28).