Puchar Polski: Bez niespodzianki w Kaliszu. Półfinał dla Azotów

Azoty Puławy łatwo wygrały w Kaliszu i awansowały do półfinału Pucharu Polski. Brązowi medaliści PGNiG Superligi z poprzedniego sezonu pokonali Energę MKS 28:18.

Miłosz Marek
szczypiorniści zespołu KS Azoty Puławy WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: szczypiorniści zespołu KS Azoty Puławy
MKS Kalisz osiągnął swój najlepszy wynik w historii występów w Pucharze Polski, ale nie zdołał awansować do półfinału rozgrywek. Beniaminek PGNiG Superligi zdołał postawić się bardziej doświadczonemu rywalowi tylko na początku pojedynku. Po trafieniu Marka Szpery w 9. minucie prowadził 3:1. To było ostatnie prowadzenie miejscowych.

Puławianie zdobyli pięć kolejnych bramek i przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. W środę Azoty radziły sobie bez Marko Panicia i Nikoli Prce. Odpowiedzialność za zdobywanie bramek wzięli na siebie Paweł Podsiadło i Robert Orzechowski, którzy popisali się odpowiednio 7 i 6 skutecznymi rzutami.

Obie ekipy miały sporo problemów z wykorzystywaniem rzutów karnych. Sędziowie w całym meczu podyktowali aż 13 "siódemek", z czego wykorzystano tylko cztery.

Do przerwy goście prowadzili 13:7, a po zmianie stron dalej punktowali kaliszan. Podopieczni Daniela Waszkiewicza nie grali spektakularnie w ofensywie, ale dokładali kolejne bramki do swojego dorobku. Nie można było tego powiedzieć o gospodarzach.

MKS w końcówce przegrywał różnicą nawet 12 trafień (15:27), ale zdołał nieznacznie poprawić wynik.

Energa MKS Kalisz - KS Azoty Puławy 18:28 (7:13)

MKS: Tatar, Zakreta - Kniezeu 3, Krycki 3, Bożek 2, Szpera 2, Czerwiński 2, Adamski 2, Klopsteg 1, Misiejuk 1, Grozdek 1, Wojdak 1, Bałwas, Kobusiński, Drej.