Francja: mistrz lepszy od wicemistrza, hit kolejki dla ćwierćfinałowego rywala PGE VIVE Kielce w Lidze Mistrzów

Paris Saint-Germain HB, rywal PGE VIVE Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, nie odpuszcza walki o obronę tytułu mistrza Francji. W hicie 20. kolejki Lidl Starligue paryżanie pokonali wicemistrza kraju, HBC Nantes (31:29).

Tomasz Rosiński
Mikkel Hansen Materiały prasowe / Stéphane Pillaud / Sportissimo / LNH / Na zdjęciu: Mikkel Hansen
Czwartkowy pojedynek w Paryżu zapowiadał się ciekawie, a jego faworytem było PSG, które potwierdziło to miano, inkasując komplet punktów.

Od początku rywalizacji ekipa z Nantes walczyła bardzo ambitnie i do 19. minuty potrafiła dotrzymywać kroku paryskiej drużynie (10:10). Z czasem zaczęli przyspieszać gospodarze, w których szeregach brylował Mikkel Hansen i to w głównej mierze za jego sprawą miejscowy zespół prowadził 15:11 w 26. minucie starcia. Natomiast ostatecznie w I połowie podopieczni Zvonimira Serdarusicia triumfowali 17:14 i byli w komfortowej sytuacji przed drugą odsłoną batalii.

Po zmianie stron Nedim Remili oraz jego klubowi starali się kontrolować boiskowe wydarzenia i w 44. minucie wygrywali 26:21. Wydaje się, że wówczas w szeregi Paris Saint-Germain wkradło się rozluźnienie, które chcieli wykorzystać przyjezdni. Mocna gra w obronie i dobra skuteczność w ataku sprawiły, iż w końcowym fragmencie potyczki szczypiorniści HBC doprowadzili do remisu 27:27. Finisz zmagań był bardzo emocjonujący, a wówczas sprawy w swoje ręce wziął Hansen, dzięki któremu PSG odniosło wiktorię 31:29 i traci znów tylko 2 punkty do lidera rozgrywek z Montpellier.