HBC Nantes sięga po kolejną gwiazdę. Mistrz Europy blisko transferu

Mistrz Europy 2018, Valero Rivera może trafić do Nantes. Francuski klub prowadzi zaawansowane rozmowy z Barceloną. Dla lewoskrzydłowego byłby to powrót do zespołu po dwóch latach.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Valero Rivera Materiały prasowe / IHF / Valero Rivera
Barcelona sondowała możliwość pozyskania Hampusa Wanne z Flensburga i Caspera Mortensena z Hannoveru, więc naturalnie z Katalonią musi pożegnać się któryś z lewoskrzydłowych. Większe szansę na kontynuowanie kariery w zespole mistrzów Hiszpanii ma siedem lat młodszy Aitor Arino. Dla 33-letniego Valero Rivera raczej zabraknie miejsca, choć umowa pierwotnie miała obowiązywać do 2019 roku.

Swoją szansę wyczuło HBC Nantes, tak dobrze wspominane przez Hiszpana. To w Bretanii zbudował swoją markę - za pierwszym podejściem nie przebił się w Barcelonie, grał w ligowych średniakach i dopiero wyjazd do Francji pozwolił mu się wybić. W Nantes Rivera eksplodował, był czołowym strzelcem, wywalczył miejsce w reprezentacji, w końcu po sześciu latach przekonał do siebie szefów Barcelony.

Stolica Katalonii znowu zrobiła się jednak za ciasna, transfer Mortensena jest ponoć na ostatniej prostej. Tak samo jak rozmowy Nantes z Rivera - informuje "L'Equipe". Francuski klub wydał oświadczenie, w którym zaprzeczył, że dopiął już szczegóły kontraktu, ale jednocześnie przyznał, że prowadzi negocjacje z Dumą Katalonii.

Nantes przyspieszyło rozmowy, bo niedawno zakończenie kariery zapowiedział kolejny z uznanych lewoskrzydłowych, Dominik Klein. Na tej pozycji pozostał Julian Emonet i pozyskanie nowego gracza było kwestią czasu.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: pan profesor Sławomir Szmal. Azoty Puławy bez szans w starciu z PGE Vive Kielce

Rivera spotka w Nantes kilku kolegów z kadry. Prawe rozegranie obsadza Eduardo Gurbindo, na prawym skrzydle gra David Balaguer, przed sezonem zespół wzmocnił legendarny Kirył Łazarow, do poprzednich rozgrywek kompan Hiszpana z jednej szatni. Funkcję drugiego trenera pełni Alberto Entrerrios, a głównym szkoleniowcem jest... jego teść Thierry Anti. Podczas pierwszego pobytu we Francji Rivera poznał córkę trenera.

Skrzydłowy wywalczył w styczniu mistrzostwo Europy 2018. Od lat jest podstawowym egzekutorem karnych i pierwszym wyborem w lewym narożniku kadry. W 2013 roku zdobył mistrzostwo świata, w kolekcji ma jeszcze srebro i brąz mistrzostwa Europy.

Nantes może w tym roku po raz pierwszy awansować do Final4 Ligi Mistrzów. W ćwierćfinale zmierzy się z duńskim Skjern.

Czy Nantes to najlepiej rozwijający się zespół w Europie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×