PGNiG Superliga kobiet: cenna wygrana UKS-u PCM-u

UKS PCM Kościerzyna odniósł niezwykle ważne zwycięstwo. Drużyna z Kaszub pokonała KPR Gminy Kobierzyce, najlepszy zespół grupy spadkowej 28:21, a klasą samą dla siebie była Dominika Brzezińska-Recław.

Michał Gałęzewski
Malwina Hartman WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Na zdjęciu: Malwina Hartman
Zespół z Kobierzyc jak dotąd w meczach z zespołami z dołu tabeli zazwyczaj pokazywał swoją klasę. W Kościerzynie od początku zespół gości pokazywał, że i tym razem będzie niezwykle groźny. Ze stanu 5:3, kobierzyczanki zaczęły przeważać i po bramce Anny Mączki, prowadziły już 9:7.

Od tego czasu jednak to UKS PCM Kościerzyna zdecydowanie przeważał. Zespół Dariusza Męczykowskiego zaczął grać doskonale w obronie. Zaporą nie do przejścia była Dominika Brzezińska-Recław, której pomagała kościerska defensywa. W ostatniej minucie I połowy po rzucie Agnieszki Białek było już 14:10, wynik tej części meczu ustaliła Anna Mączka.

Po zmianie stron tylko na samym początku KPR Gminy Kobierzyce potrafił odrabiać sytuację na boisku. Gdy trafiła Jagoda Linkowska, w 33. minucie było już 14:13. To było jednak na tyle, jeśli chodzi o zagrożenie ze strony zespołu z Dolnego Śląska.

Kaszubki potrafiły w ciągu czternastu minut zbudować serię 7:1 i kiedy dwa razy z rzędu rywalki ukłuła Karolina Mokrzka, na tablicy wyników widniał rezultat 21:14. KPR nie potrafił już skutecznie odpowiedzieć. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28:21 i dzięki temu UKS PCM przegonił ekipy z Jeleniej Góry i z Chorzowa. Kobierzyczanki na pięć kolejek przed końcem mają natomiast pewne utrzymanie.

UKS PCM Kościerzyna - KPR Gminy Kobierzyce 28:21 (14:11)

UKS PCM: Brzezińska-Recław - Hartman 6, Rogożeńska 5, Mokrzka 4, Ziółkowska 4, Fesdorf 3, Krajewska 2, Białek 2, Sus 1, Wójcik 1 oraz Gędłek.