PGNiG Superliga kobiet: Ruch złapał oddech. Ważne zwyciestwo chorzowianek z Koroną

KPR Ruch Chorzów dzięki doskonałej drugiej połowie pokonał Koronę Handball Kielce aż 30:21. Doskonale grające od początku kielczanki kompletnie pogubiły się po zmianie stron.

Michał Gałęzewski
drużyna KPR-u Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: drużyna KPR-u Ruchu Chorzów
Zawodniczki Korony Handball Kielce od samego początku pokazały się z doskonałej strony i potrafiły zaskoczyć rywalki z Chorzowa. Doskonale spisywała się Dominika Więckowska, która w ciągu pierwszych 25 minut rzuciła osiem bramek. W dużej mierze dzięki jej postawie, Korona Handball wyglądała tak dobrze na boisku.

Już w 13. minucie, gdy trafiła Honorata Czekala, kielczanki prowadziły 6:2. Gdy na 5 minut przed przerwą po trafieniu Więckowskiej było już 7:12, KPR Ruch nie miał już nic do stracenia i już przed przerwą zdołał zmniejszyć stratę do dwóch bramek.

Od stanu 13:16 w 36. minucie, drużyna Jarosława Knopika zaczęła dominować na boisku, a do niezwykle skutecznej Magdaleny Drażyk, dołączyły inne zawodniczki, które również zaczęły imponować skutecznością. KPR Ruch bardzo szybko wyszedł na prowadzenie.

Końcówka spotkania, to już dominacja zawodniczek z Górnego Śląska, które dominowały nad rozbitymi kielczankami. Dzięki zwycięstwu 30:21, przy porażce KPR-u Jelenia Góra, chorzowianki awansowały na 10. miejsce w lidze. Korona Handball ma już tylko matematyczne szanse na zajęcie bezpiecznego miejsca. Z tą formą, kielczankom może być o to niezwykle trudno.

KPR Ruch Chorzów - Korona Handball Kielce 30:21 (10:13)

KPR Ruch: Kuszka, Jaśkiewicz - M.Drażyk 10, Piotrkowska 6, Stokowiec 3, Lipok 3, Masłowska 3, Rodak 2, Lesik 2, Jasinowska 1 oraz Polańska, Kiel.