PGNiG Superliga kobiet: Korona nie wykorzystała okazji i skazała się na grę w barażach

Bardzo istotne spotkanie odbyło się w Kielcach. Tamtejsza Korona Handball podejmowała w 29. kolejce PGNiG Superligi UKS PCM Kościerzynę. Gospodynie uległy 22:25 i wciąż są czerwoną latarnią rozgrywek.

Krzysztof Kempski
Dominika Więckowska WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: Dominika Więckowska
Korona Handball podejmowała w Kielcach drużynę, która nie spisuje się najlepiej w defensywie. W 29 rozegranych już spotkaniach UKS PCM stracił łącznie 941 bramek. Pojawiło się więc pewne światełko w tunelu. Czarna seria pięciu przegranych meczów w grupie spadkowej mogła pójść w niepamięć. Do 53. minuty wydawało się, że tak właśnie będzie.

Ani jedne, ani drugie nie weszły w mecz najlepiej. Kielczanki zbyt często opuszczały parkiet w wyniku indywidualnych przewinień. Trudno skutecznie rywalizować o ligowe punkty, gdy ma się nóż na gardle i jeszcze gra nawet dwie mniej. Szwankowała przy tym skuteczność. W 14. minucie tablica świetlna wskazała stan 2:4. Trener Tomasz Popowicz przekazał zespołowi kilka uwag, ale te nie trafiły na podatny grunt.

Rękę do gospodyń podawały same kościerzynianki, które nie potrafiły przejąć inicjatywy. Odpowiedzialność za mecz starała się brać Malwina Hartman, która skończyła zawody z dorobkiem 8 celnych rzutów. Jej gra uwidoczniła się także po zmianie stron. W 36. minucie właśnie za jej sprawą było 10:14. To był już ostatni dzwonek, by Korona wzięła się jeszcze do pracy.

UKS chyba jakby przedwcześnie uwierzył, że zgarnie komplet punktów. Wystarczyła chwila nieuwagi, może spadku koncentracji, by wynik znów był remisowy (21:21). Kibice w stolicy województwa świętokrzyskiego wierzyli w korzystne rozstrzygnięcie. Świetną serię zanotowała wówczas Wiktoria Gliwińska. W krótkim czasie dołożyła 4 bramki. Ostatnie chwile lepiej rozegrały kościerzynianki. Przegrana skazała Koronę Handball na grę w barażach o utrzymanie się w Superlidze kobiet.

Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna 22:25 (9:10)

Korona Handball: Orowicz, Chojnacka - Zimnicka, D. Więckowska 1, Gliwińska 6, M. Więckowska 2, Czekala 1, Skowrońska 3, Syncerz 6, Mochocka 2, Homonicka 1, Parandii, Kędzior
Karne: 3/4
Kary: 16 min. (Syncerz - 4 min., Zimnicka, Więckowska, Czekala, Mochocka, Homonicka, Kędzior - 2 min.)

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Liskowska - Mokrzka 4, Sus 3, Ziółkowska 1, Białek 6, Hartman 8, Rogożeńska 2, Wójcik, Fesdorf, Krajewska 1