PGNiG Superliga: GTPR walczył tylko do przerwy. Kram Start skarcił gdynianki

GTPR Gdynia tylko w pierwszej połowie potrafił postawić się Kramowi Start Elbląg. W drugiej zawodniczki z województwa warmińsko-mazurskiego zdominowały rywalki i wygrały różnicą ośmiu trafień.

Michał Gałęzewski
Hanna Jaszczuk (Kram Start Elbląg) WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Hanna Jaszczuk (Kram Start Elbląg)
Na początku meczu drużyn z Gdyni i Elbląga, przeważały szczypiornistki znad morza, które po wyrównanej walce, zaczęły dominować na boisku. Gdy trafiła Katarzyna Janiszewska, na sześć minut przed przerwą drużyna trenowana przez Marcina Markuszewskiego prowadziła 12:9.

Później jednak to zespół Kramu Start Elbląg zaczął prezentować się lepiej. Jeszcze przed zejściem do szatni zespół gości zaczął odrabiać straty i po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 14:12. Od początku drugiej odsłony zaczęła się uwidaczniać różnica między ekipami.

GTPR nie potrafił wyjść odpowiednio na drugą połowę i Kram Start był w sobotę bezlitosny. Bardzo szybko drużyna Andrzeja Niewrzawy doprowadziła do remisu, a następnie zaczęła dominować na boisku. Po nieco ponad kwadransie gry, na tablicy wyników było już 17:22.

Kram Start Elbląg przeważał nad rywalem z Gdyni i na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem, było już 20:27. Ostatecznie Kram Start wygrał różnicą ośmiu bramek i obecnie plasuje się na trzecim miejscu. GTPR jest już piąty, bez realnych szans na awans w tabeli.

GTPR Gdynia - Kram Start Elbląg 23:31 (14:12)

GTPR: Kordowiecka 1, Chodakowska - Szarawaga 6, Machado Matieli 5, ścinowiicz 4, Janiszewska 2, Pękala 2, Gutkowska 2, Łabuda 1oraz Błaszkowska, liwińska.
Karne: 2/2.
Kary: 12 min. (Szarawaga, Machado Matieli - po 4 min., Janiszewska, Łabuda - 2 min.).

Kram Start: Szywerska, Powaga 1 - Lisewska 11, Balsam 5, Świerczek 3, Jędrzejczyk 3, Świerżewska 3, Kozimur 2, Kwiecińska 2, Choromańska 1 oraz Stokłosa, Gerej, Drosz