El. MŚ 2019: Norwegia jedną nogą na mundialu. Szwajcarom zabrakło armat

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Reprezentacja Norwegii
Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Reprezentacja Norwegii

Norwegia zwyciężyła 32:26 ze Szwajcarią w pierwszym meczu eliminacji i znajduje się już blisko udziału w mistrzostwach świata. Nie do zatrzymania tego dnia był Sander Sagosen, autor dziesięciu trafień.

W pierwszym spotkaniu o przepustkę do finałów mistrzostw świata faworyci nie zawiedli. Reprezentacja Norwegii zaprezentowała świetną piłkę ręczną i wygrała 32:26 ze Szwajcarią przed własną publicznością. Goście nie pokusili się o niespodziankę, zatem ciężko będzie o jej sprawienie w rewanżu, 12 czerwca.

Na początku pojedynku Szwajcarzy nieźle się trzymali, uważni w obronie, jeszcze w 13. minucie przegrywali 5:7. Niedługo byli w stanie utrzymać skuteczność pod bramką rywali, bo ile można polegać na grze jednego zawodnika. Chociaż Andy Schmid starał się jak mógł, rzucał bramki, asystował, to u jego boku w drużynie brakuje sześciu innych szczypiornistów, zdolnych nawiązać walkę z silną reprezentacją.

Pod koniec pierwszej połowy Norwegowie podkręcili tempo i pomnażali przewagę nad rywalem (19:11). Wyczyny rozgrywającego Szwajcarii nieco przyćmił dorobek Sandera Sagosena. Skandynawski środkowy był nie do zatrzymania, zanotował dziesięć trafień i był najlepszym zawodnikiem spotkania. Z drugiej strony boiska Szwajcarzy swoimi rzutami robili z Torbjorna Bergeruda bohatera, który odbijał dużo piłek.

W drugiej części zawodów gospodarze przez pewien czas prowadzili nawet różnicą dziesięciu trafień, jednak pod koniec meczu rozluźnili szyki obronne. Goście walczyli o każdą bramkę przed rewanżem. Między innymi Schmid dwukrotnie dograł piłkę do Maximiliana Gerbla, który zmniejszył rozmiary porażki (26:32).