KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zmiana na stanowisku trenera w Olsztynie?

Traveland Społem Olsztyn przez ostatni rok prowadzony był przez zasłużonego dla świętokrzyskiej piłki ręcznej trenera, Edwarda Strząbałę. Pod wodzą tego szkoleniowca, zawodnicy ze stolicy Warmii i Mazury wywalczyli 3. miejsce w lidze i byli bliscy walki o pozycje medalowe. Obecnie Warmiacy walczą o 5. miejsce w ekstraklasie z Kiperem Piotrków Trybunalski, którego trener, najprawdopodobniej od przyszłego roku, poprowadzi... zespół z Olsztyna.

Łukasz Szymański
Łukasz Szymański

Krzysztof Kisiel jest obecnie trenerem Focus-Park Kipera Piotrków Trybunalski, w którym pracuje trzeci sezon. Pochodzący z Serocka szkoleniowiec należy do młodego pokolenia trenerów, którzy doskonale sprawdzają się w polskiej lidze. Jeszcze kilka lat temu Kisiel występował na ligowych parkietach, a karierę kończył w płockiej Wiśle, z którą święcił również największe triumfy jako trener (mistrzostwo Polski i Puchar Polski w 2005 i mistrzostwo Polski w 2006 roku).

- Na tą chwilę trener Strząbała ma z nami ważny kontrakt. O ewentualnych zmianach wolimy informować po zakończeniu sezonu - mówi dyrektor klubu z Olsztyna, Leszek Dublaszewski. Jednak sprawa wydaję się już przesądzona. Tymczasem bardzo prawdopodobne jest, że trenujący olsztynian szkoleniowiec zasili kadrę drużyny Azotów Puławy, która planuje kilka wzmocnień na przyszły sezon (m.in. awizowane pozyskanie Dymytro Zinczuka z Focus Parku). Na meczu pomiędzy Kiperem a Travelandem w Piotrkowie Trybunalskim obecny był trener Bogdan Kowalczyk, który natychmiast został powiązany z prawdopodobnym wakatem w drużynie z województwa łódzkiego. Jeżeli Krzysztof Kisiel poprowadzi zespół Travelandu Społem Olsztyn, będzie to kolejna zmiana w kadrze tej ekipy. Przypomnijmy, że działacze klubu potwierdzają podpisanie kontraktów z trzema nowymi zawodnikami, którzy grają na pozycjach bramkarza, środkowego rozgrywającego i prawego skrzydłowego. Wciąż niewyjaśniona jest sytuacja Michała Bartczaka, który wstępnie wyraził chęć gry w Olsztynie w przyszłym sezonie. Do załatwienia pozostały formalności pomiędzy klubami. Drużynę z Olsztyna opuszczą natomiast: Igor Petricheev, Adam Waśko, Maciej Wasilenko i Konrad Misiewicz. Ten ostatni być może będzie grał pod okiem trenera Strząbały w Puławach.

Grający w najbliższy weekend zespół ze stolicy Warmii i Mazur, będzie starał się odrobić jednobramkową stratę z pierwszego spotkania z Focus Parkiem. O tym, kto będzie górą, przekonać się będzie można w sobotę w olsztyńskiej hali Urania o godzinie 18:00 - wstęp wolny.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×