PGNiG Superliga: Azoty odcięły prąd Enerdze MKS-owi. Marko Panić znów skuteczny

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / KS Azoty Puławy/Grzegorz Sierocki / Na zdjęciu: Marko Panić w meczu z Energą MKS-em Kalisz

Azoty Puławy pokonały Energę MKS Kalisz 28:24 w meczu 2. kolejki PGNiG Superligi. Drużyna gości walczyła ambitnie, ale nie zdobyła choćby punktu.

W pierwszych minutach gracze z Kalisza co chwila próbowali dogrywać piłkę do swojego obrotowego. Nie przynosiło to skutku, bo piłka albo lądowała w polu bramkowym Walentyna Koszowego, albo przechwytywana przez puławian nie trafiała do adresata. Azoty zbudowały nieznaczną przewagę. Dopiero zmiana systemu gry, z większym wykorzystaniem rzutu z drugiej linii, przyniosła efekt. Energa MKS wyrównała po kilku minutach.

Taka sytuacja rozsierdziła graczy Bartosza Jureckiego. Dużo wniosło wejście na parkiet rozgrywającego Ante Kaleba, który dyrygował grą na środku. Z rzutem aktywnie włączył się Marko Panić. W 21. minucie zrobiło się 10:5 dla miejscowych. Dodać do tego trzeba kilka wybornych interwencji Koszowego oraz wciąż dobrą grę bałkańskiego duetu Kaleb-Panić. W drużynie gości spore ożywienie wniosło wejście na parkiet Marka Szpery. Puławianie utrzymali jednak przewagę do przerwy.

Druga połowa przebiegała nadal pod znakiem przewagi ekipy z Lubelszczyzny. Ambitnie grający kaliszanie kilka razy zdołali zmniejszyć stratę do dwóch bramek. Ważnym momentem była bezpośrednia czerwona kartka dla Paulo Grozdka. Brak dobrze spisującego się gracza podciął nieco skrzydła gościom. Nie zdołali ani razu doprowadzić do remisu, a w ostatnich minutach Azoty znów odskoczyły i odniosły czterobramkowe zwycięstwo.

KS Azoty Puławy - Energa MKS Kalisz 28:24 (14:10)

Azoty: Bogdanow, Koszowy - Panić 8, Jarosiewicz 5, Kaleb 4, Masłowski 4, Matulić 2, Rogulski 2, Seroka 2, Podsiadło 1, Łyżwa, Grzelak, Kasprzak, Prce, Gumiński Karne: 1/3 Kary: 10 min. (Kasprzak - 4 min., Panić, Łyżwa i Grzelak - po 2 min.) Energa MKS

: Zakreta, Padasinau - Drej 5, Szpera 5, Grozdek 4, Kniazeu 3, Krytski 3, Bałwas 1, Adamczak Paweł 1, Adamczak Piotr 1, Kwiatkowski, Misiejuk, Pilitowski, Czerwiński Karne: 2/3 Kary: 8 min. (Kniazeu, Krytski, Bałwas i Masiejuk - po 2 min.) Czerwona kartka: Paulo Grozdek (48. min. - za faul)

Sędziowie: Grzegorz Młyński (Zwoleń) oraz Rafał Puszkarski (Legionowo) Delegat ZPRP: Andrzej Zapiórkowski (Kraków) Widzów: 600