KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Konflikt w sprawie Nord Stream bliski końca. PGE i Orlen pokryją kary

PGE i Orlen, sponsorzy odpowiednio VIVE Kielce i Wisły Płock, zapłacą kary nałożone na polskie zespoły za protest przeciwko konkurencyjnemu i kontrowersyjnemu sponsorowi Ligi Mistrzów, Nord Stream 2. Wygląda na to, że strony wypracowały kompromis.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce Newspix / Łukasz Laskowski / Na zdjęciu: piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce
Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem sezonu organizatorzy Ligi Mistrzów ogłosili, że partnerem rozgrywek został Nord Stream 2, spółka odpowiedzialna za budowę kontrowersyjnego politycznie Gazociągu Północnego, który ma zostać poprowadzony po dnie Morza Bałtyckiego. Wieści o nowym partnerze EHF wywołały mnóstwo zamieszania w Polsce - sponsorami tytularnymi naszych klubów są konkurencyjne spółki z branży energetycznej: Polska Grupa Energetyczna oraz PKN Orlen.

PGE VIVE Kielce i Orlen Wisła Płock w 1. kolejce Ligi Mistrzów zakleiły logo sponsora na swoich koszulkach, za co zostały ukarane przez EHF grzywną nieznanej wysokości (groziło im też wykluczenie z rozgrywek).

Nowe informacje w tej sprawie przekazał dziennikarz radia RMF FM, Krzysztof Berenda. Według niego, PGE i Orlen pokryją koszty i zapłacą po 12,5 tys. euro. Prawdopodobnie udało się też znaleźć kompromis, o który kilka dni temu w liście do szefa europejskiej federacji apelował prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki.

Logo Nord Stream na koszulkach zastąpi symbol jednej z fundacji. Swoich sponsorów nie będą też eksponować polskie zespoły.ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Wielicki: Zachowanie Denisa Urubko mnie zaskoczyło. Wszyscy mieli do niego pretensje
Czy wypracowany kompromis jest najlepszą opcją?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
Twittter / RMF FM
Komentarze (3)
 • mazowsze Zgłoś komentarz
  Każdy klub polski powinien grać dla Polski. Pierwsza powinność to szkolenie na rzecz reprezentacji. Następna to hymn, barwy narodowe i interes Polski. Kluby jako ogniwa społeczne muszą
  Czytaj całość
  reprezentować społeczność w której funkcjonują. Mogą mieć skład międzynarodowy ale podstawowe pryncypia są związane z siedzibą.
  • Wiślak zks Zgłoś komentarz
   Fajnie, że chociaż raz Wisła i Vive grały do jednej bramki! Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina ... :):):)
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×