Golden League: kolejna reprezentantka Polski opuściła zgrupowanie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / MKS Perła Lublin / Na zdjęciu: Joanna Szarawaga
Materiały prasowe / MKS Perła Lublin / Na zdjęciu: Joanna Szarawaga
zdjęcie autora artykułu

Joanna Szarawaga nie zagra w prestiżowym turnieju towarzyskim Golden League. Obrotowa Perły Lublin opuściła zgrupowanie z powodu kontuzji. Wcześniej uraz uniemożliwił udział w treningach Karolinie Kudłacz-Gloc.

W tym artykule dowiesz się o:

Podczas ostatniego spotkania ligowego z UKS-em PCM Kościerzyna (21:43) Joanna Szarawaga niefortunnie upadła i nabawiła się urazu, który okazał się poważniejszy niż przypuszczano. - Po szczegółowych badaniach i konsultacjach lekarskich dowiedziałam się, że mam naderwane więzadło poboczne łokciowe prawej ręki - wyjaśniła obrotowa, cytowana przez klubową stronę.

Reprezentantkę Polski czeka ok. dwutygodniowa przerwa, czyli zabraknie jej podczas rozpoczynającego się 27 września turnieju Golden League w Danii. Polki zagrają z europejską czołówką - gospodyniami, Francuzkami i Norweżkami. Dla Biało-Czerwonych to najpoważniejszy test przed ME 2018, odbywającymi się w końcówce roku.

Na razie nie wiadomo, czy Leszek Krowicki zdecyduje się dowołać zawodniczkę z kadry B. Wcześniej okazało się, że na zgrupowanie do Szczyrku nie przyjedzie kapitan Karolina Kudłacz-Gloc, która leczy uraz mięśnia dwugłowego uda i przez najbliższe trzy tygodnie odpocznie od gry.

Mecze Polek w Golden League:

Norwegia - Polska, 27.09.2018, godz. 18.45 (Viborg) Dania - Polska, 29.09.2018, godz. 16.10 (Aarhus) Francja - Polska, 30.09.2018, godz. 14:45 (Horsens)

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. MŚ 2018. Śliwka nie wierzy w teorie spiskowe. "To nie jest naród, który odpuszcza"

Źródło artykułu: