Leszek Krowicki zdecydował. Bez dodatkowych powołań na Golden League.

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: Leszek Krowicki
WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: Leszek Krowicki
zdjęcie autora artykułu

Polskie szczypiornistki w 16-osobowym składzie udadzą się do Danii na turniej Golden League. Trener Leszek Krowicki zdecydował, że nie powoła dodatkowych zawodniczek w miejsce kontuzjowanych.

Na zgrupowanie do Szczyrku w ogóle nie przyjechała kapitan Karolina Kudłacz-Gloc, która z powodu urazu mięśniowego będzie odpoczywać ok. 3 tygodnie. Z kadry wypadła też Joanna Szarawaga. Obrotowa Perły Lublin nabawiła się kontuzji stawu łokciowego w meczu ligowym i do początku października nie dojdzie do sprawności.

- Zdecydowałem, że w miejsce niedysponowanych zawodniczek nie będę powoływał zmienniczek. Na każdej z tych pozycji mam do dyspozycji dwie dziewczyny. Zgrupowanie spełniło moje oczekiwania, choć nie obyło się bez perypetii np. z dotarciem na czas zawodniczek z zagranicznych klubów. Zdajemy sobie sprawę, z kim zagramy w Danii - skomentował trener Leszek Krowicki.

Przed wylotem na turniej Polki sprawdziły się w sparingu z superligowcem, KPR-em Gminy Kobierzyce. Reprezentantki wygrały 39:23. - Jestem zadowolony z przeprowadzenia wielu kontrataków, gry szybkim środkiem i fragmentów w obronie. Rywalki przyjechały tylko z jedną bramkarką dlatego zdarzało się, że nasze kadrowiczki z tej pozycji w trakcie meczu wspomagały drużynę z Kobierzyc - przyznał selekcjoner.

Golden League będzie najpoważniejszym testem przed ME 2018, zaplanowanymi na końcówkę roku. Polki zmierzą się z europejską czołówką, Norweżkami, Dunkami i Francuzkami. Początek turnieju 27 września. Relacje ze spotkań w WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO Bundesliga: Lewandowski z golem w ligowym klasyku. Drobna zmiana przy rzucie karnym [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS 1]

Źródło artykułu: