PGNiG Superliga: mecz w Głogowie do zapomnienia. Cenne punkty dla Energi MKS-u

Chrobry Głogów i Energa MKS nie stworzyły wielkiego widowiska w 5. kolejce PGNiG Superligi. Mecz pełen walki lepiej ułożył się dla gości, którzy odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. Kaliszanie wygrali 24:22.

Miłosz Marek
Michał Drej Materiały prasowe / Energa MKS Kalisz / Na zdjęciu: Michał Drej
W Głogowie doszło do starcia dwóch ekip, które po pierwszych czterech meczach nowego sezonu mogły pochwalić się tylko jednym zwycięstwem. Zarówno Chrobry, jak i MKS pretendują do gry w najlepszej ósemce PGNiG Superligi. Planem obu drużyn na niedzielę było rozpoczęcie marszu w górę tabeli.

Gospodarze nie wywiązali się dobrze z roli faworyta. Mecz trzymał w napięciu do ostatnich minut. Nie była to jednak zasługa wybitnej gry obu ekip, a dużej liczby błędów. Nieskuteczność nie pozwoliła żadnej z ekip odskoczyć od rywala i kontrolować przebiegu gry.

Lepiej radzili sobie podopieczni Pawła Ruska. W pierwszej połowie wyszli na prowadzenie 11:7, ale po fragmencie dobrej gry przyszedł zdecydowanie dłuższy okres przestoju, którego nie potrafił wykorzystać Chrobry. W bramce Rafała Stacherę zmienił Michał Kapela i odbił kilka piłek. To pozwoliło głogowianom zniwelować straty przed zmianą stron do jednego trafienia.

Kluczowym momentem meczu była sytuacja w 47. minucie. Najpierw Marek Szpera wyprowadził MKS na prowadzenie, mimo że kaliszanie grali w podwójnym osłabieniu. Chwilę później doświadczony rozgrywający otrzymał dwuminutową karę i czerwoną kartkę. Gospodarze grali z przewagą aż trzech graczy! Szybko doprowadzili do wyrównania, ale potem nie wykorzystali dogodnej sytuacji do narzucenia swojego stylu gry.

MKS nie czekał z odpowiedzią. Akcje kaliszan napędzał duet Maciej Pilitowski - Artur Bożek. Drugi z wymienionych graczy był w niedzielę najlepszym strzelcem gości, czym sprawił sobie spóźniony prezent na urodziny. Trafiał w ważnych momentach, nie bał podejmować się odważnych decyzji i był centralną postacią w kaliskiej defensywie.

Ostatecznie Energa MKS wygrał w Głogowie 24:22. To pierwszy wyjazdowy sukces zespołu w nowym sezonie. Chrobry nadal czeka na drugi komplet punktów.