I liga grupa A: pewna wygrana SMS-u, karne w Olsztynie

W weekend odbył się komplet spotkań 5. kolejki grupy A I ligi mężczyzn. Doskonałą serię kontynuują zawodnicy SMS-u ZPRP Gdańsk. W Olsztynie doszło do pierwszych w tych rozgrywkach rzutów karnych.

Michał Gałęzewski
SMS ZPRP Gdańsk WP SportoweFakty / Michał Domnik / SMS ZPRP Gdańsk
Ze względu na pauzę Nielby Wągrowiec, zawodnicy SMS-u ZPRP Gdańsk mieli okazję odskoczyć od reszty stawki i z tej szansy skorzystali. Co prawda w hali przy ulicy Kołobrzeskiej dwie pierwsze bramki rzucili koszalinianie, a jeszcze w 17. minucie było 7:6, jednak od tego czasu osiem bramek z rzędu rzucił SMS. Do końca licealiści kontrolowali sytuację na boisku. Tym razem najwięcej bramek dla gospodarzy rzucił pochodzący z Legnicy Szymon Działakiewicz.

Inne spotkania były już bardziej wyrównane. Do sporych emocji doszło w Żukowie, gdzie miejscowy SPR GKS mierzył się ze Stalą. Gorzowianie w drugiej połowie zdołali zbudować sobie nawet sześciobramkową przewagę i ostatecznie zwyciężyli 30:28. Po 9 bramek rzucili dla obu zespołów Alan Benkowski i Mateusz Stupiński. Warto podkreślić, że rozgrywający GKS-u ma zaledwie 19 lat.

Gospodarze wygrywali w Elblągu i w Ciechanowie. Meble Wójcik do wygranej z Mazurem Sierpc do zwycięstwa poprowadził doświadczony Marek Boneczko, bohaterem Juranda Ciechanów był natomiast 21-letni Patryk Dębiec. Ciechanowianie po wygranej z Samborem odskoczyli od tego rywala w tabeli.

Spory ciężar gatunkowy miał jedyny niedzielny mecz. w Olsztynie Warmia Energa prowadziła na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry 23:21. Bramki na wagę remisu rzucili dla Sokoła Adam Konkel oraz Łukasz Orlich. W rzutach karnych lepsi byli zawodnicy z Kaszub, którzy dopisali dwa punkty do swojego ligowego dobytku.

I liga grupa A, 5. kolejka:

SMS ZPRP Gdańsk - Gwardia Koszalin 35:22 (19:9)
Najwięcej bramek: dla SMS-u: Szymon Działakiewicz 7, Michał Scisłowicz 5, Michał Olejniczak, Wojciech Dadej, Filip Witkowski - po 4; dla Gwardii: Patryk Kiciński 6, Roman Bereżnyj 5, Mykola Maliarewicz 4.

Meble Wójcik Elbląg - MKS Mazur Sierpc 31:28 (16:13)
Najwięcej bramek: dla Mebli Wójcik: Marek Boneczko 8, Rafał Stępień 5, Kamil Karczewski 4; dla Mazura: Hubert Rutkowski 6, Łukasz Lisicki, Filip Koper - po 5.

CKS Jurand Ciechanów - Sambor Tczew 29:24 (13:10)
Najwięcej bramek: dla Juranda: Patryk Dębiec 10, Rafał Chełmiński 4, Bartosz Smoliński 3 ; dla Sambora: Michał Orzechowski 7, Łukasz Sieg 6, Konrad Ciołak 4.

SPR GKS Żukowo - KS Stal Gorzów 28:30 (12:12)
Najwięcej bramek: dla GKS-u: Alan Benkowski 9, Grzegorz Dorsz 6, Damian Didyk 5; dla Stali: Mateusz Stupiński 9, Adrian Turkowski 6, Tomasz Gintowt, Adrian Chełmiński - po 4.

OKPR Warmia Energa Olsztyn - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 23:23 k. 3:4 (12:14)
Najwięcej bramek: dla Warmii Energi: Mateusz Kopyciński 6, Michał Sikorski 4, Bartosz Idzikowski, Szymon Hegier, Mateusz Kosmala, Victor Olewniczak - po 3; dla Sokoła Porcelana Lubiana: Borys Brukwicki 7, Maciej Reichel 6, Adam Konkel 5.

Pauzowała: MKS Nielba Wągrowiec