Głośne pukanie do bram kadry. Siódemka 8. kolejki PGNiG Superligi Kobiet

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Honorata Syncerz (Korona Handball Kielce)
WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Honorata Syncerz (Korona Handball Kielce)
zdjęcie autora artykułu

Liderka klasyfikacji strzelczyń, świetnie dysponowana obrotowa z Lublina i inne. Zobacz, które zawodniczki, redakcja WP SportoweFakty wyróżniła po ósmej kolejce zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet i zagłosuj na swoją faworytkę.

Bramkarka: Weronika Gawlik (MKS Perła Lublin) [3]

Tym razem nasze zestawienie rozpoczynamy od nazwiska bramkarki lubelskiego klubu, która przyczyniła się do zwycięstwa z nieobliczalną drużyną KPR Gminy Kobierzyce. Zawodniczka MKS Perły Lublin w meczu z wymagającym rywalem odbiła kilkanaście piłek, a w końcówce, gdy ekipa z Dolnego Śląska zdobyła się na zryw, zaliczyła arcyważne interwencje. Czapki z głów za ekwilibrystyczną paradę z ostatniej minuty spotkania, kiedy ustawiona przodem do swojej bramki "wyłapała" rzucającą z czystej pozycji Mariolę Wiertelak.

W nawiasie [] liczba wyróżnień do siódemki kolejki WP SportoweFakty.

(---> ze względu na przełożony mecz Metraco Zagłębie Lubin - Energa AZS Koszalin, siódemka 7. kolejki zostanie opublikowana po 7 listopada) [nextpage]

Lewe skrzydło: Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie Lubin) [2]

Metraco Zagłębie Lubin w minionej kolejce pokonało na wyjeździe Piotrcovię Piotrków Trybunalski, ale zwycięstwo rodziło się w bólach. Warto jednak wyróżnić za to spotkanie Kingę Grzyb, która nie zawodziła przy grze "na styku" i zdobyła w końcówce arcyważną bramkę dla wicemistrzyń kraju. Na listę strzelczyń wpisała się sześciokrotnie, co miało niebagatelny wpływ na końcowy wynik wyrównanej rywalizacji.

W nawiasie [] liczba wyróżnień do siódemki kolejki WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO: Paweł Fajdek znalazł się na ustach całego świata. "Ta historia nie zniknie już nigdy" [1/2]

[nextpage]

Lewe rozegranie: Monika Michałów (Energa AZS Koszalin) [3]

W ósmej kolejce zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet wyróżniła się także boczna rozgrywająca Energi AZS Koszalin. Monika Michałów jest ważnym elementem układanki trener Anity Unijat, co pokazała także w meczu z niżej notowanym, ale niezwykle walecznym zespołem z Jeleniej Góry. Zawodniczka klubu z Pomorza Zachodniego zaliczyła solidny występ, dołożyła od siebie pięć bramek i pomogła w budowaniu wysokiego prowadzenia.

W nawiasie [] liczba wyróżnień do siódemki kolejki WP SportoweFakty. [nextpage]

Środek rozegrania: Honorata Syncerz (Korona Handball Kielce) [4]

W siódemce kolejki nie mogło zabraknąć także Honoraty Syncerz, która znów poszła na rekord i raz po raz bombardowała bramkę EKS Startu Elbląg. To właśnie od niej Korona Handball zaczynała atak pozycyjny i... zazwyczaj rzutem liderki klasyfikacji strzelczyń go też kończyła. Rozgrywająca kieleckiej ekipy zapisała na swoim koncie aż czternaście celnych trafień, przy czym nie mówimy tutaj głównie o bramkach z rzutów karnych. Słyszymy coraz głośniejsze pukanie do bram kadry.

W nawiasie [] liczba wyróżnień do siódemki kolejki WP SportoweFakty. [nextpage]

Prawe rozegranie: Aleksandra Kucharska (KPR Gminy Kobierzyce) [1]

Na prawej połówce spodobała nam się gra Aleksandry Kucharskiej, która w Lublinie uzupełniała się na tej pozycji z Kingą Jakubowską. Nieustępliwa w obronie, a w ataku bardzo aktywna i w pewnym momencie tylko ona znajdowała sposób na świetnie dysponowaną Weronikę Gawlik. Zdobywczyniom potrójnej korony rzuciła cztery bramki, ale to nie wszystko, bo do tego dorobku należy doliczyć także asysty i wywalczony rzut karny.

W nawiasie [] liczba wyróżnień do siódemki kolejki WP SportoweFakty. [nextpage]

Prawe skrzydło: Natalia Stokowiec (KPR Ruch Chorzów) [1]

Jeśli chodzi o prawoskrzydłowe nie otrzymaliśmy zbyt wielu nominacji, ale nie przeszkadza nam to w wyróżnieniu zawodniczki KPR Ruchu Chorzów, która na listę strzelczyń wpisała się pięć razy i dołożyła cegiełkę do zwycięstwa z Arką Gdynia. Urodzona w 1999 roku Natalia Stokowiec to talent pierwszej wody. Pracowitość, mocna lewa ręka, warto tę szczypiornistkę obserwować. W przyszłości może stać się jedną z lepszych na swojej pozycji.

W nawiasie [] liczba wyróżnień do siódemki kolejki WP SportoweFakty. [nextpage]

Kołowa: Sylwia Matuszczyk (MKS Perła Lublin) [4]

Kolejne wyróżnienie dla kołowej MKS Perły Lublin? Nie mogło być inaczej! Sylwia Matuszczyk w ósmej kolejce zagrała po prostu fenomenalnie i w takiej formie może być w zasadzie pewna miejsca w 16-osobowym składzie reprezentacji Polski na zbliżające się ME 2018. Świetnie uwalniała się z objęć rywalek, na listę strzelczyń wpisała się pięć razy i wywalczyła do tego kilka rzutów karnych. To znakomity wynik, dlatego nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie.

W nawiasie [] liczba wyróżnień do siódemki kolejki WP SportoweFakty. [nextpage]

Ławka rezerwowych:

Bramkarka: Aleksandra Orowicz (Korona Handball Kielce) [2] Lewe skrzydło: Joanna Gadzina (Start Elbląg) [2] Lewe rozegranie: Marta Gęga (MKS Perła Lublin) [1] Środek rozegrania: Kinga Gutkowska (Arka Gdynia) [2] Prawe rozegranie: Hanna Jaszczuk (Start Elbląg) [1] Prawe skrzydło: Paulina Tracz (Energa AZS Koszalin) [2] Kołowa: Jovana Milojević (Metraco Zagłębie Lubin) [1]

W nawiasie [] liczba wyróżnień do siódemki kolejki WP SportoweFakty.

Źródło artykułu: