PGNiG Superliga kobiet: Korona Handball zbliża się do czołowej szóstki

Zawodniczki Korony Handball Kielce bez większych problemów pokonały KPR Ruch Chorzów. Dzięki zwycięstwu 31:22, kielczanki umocniły się na siódmej pozycji w tabeli i mocno odjechały rywalkom.

Michał Gałęzewski
piłkarki ręczne Korony Handball Kielce Materiały prasowe / Korona Handball / Paweł Jańczyk / Na zdjęciu: piłkarki ręczne Korony Handball Kielce
Korona Handball Kielce już od samego początku spotkania przeważała na boisku. Gdy w 23 minucie trafiła Edyta Charzyńska, na tablicy wyników widniał już rezultat 5:2. Korona Handball nie odpuszczała i bardzo szybko powiększyła przewagę do pięciu bramek.

Tuż przed przerwą skuteczna była Wiktoria Gliwińska, która "trzymała wynik" kielczankom. Zawodniczki z Chorzowa usiłowały się zbliżyć do gospodyń, przez chwilę zmniejszyły stratę do trzech bramek, pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 16:10.

Po zmianie stron, zawodniczki z Kielc wyjaśniły sytuację. Przez sześć minut nie straciły bramki, zdobywając w tym czasie trzy i gdy trafiła Sandra Zimnicka, było już 19:10. Na 14 minut przed końcem, przy stanie 25:15, stało się jasne kto zdobędzie komplet punktów.

Chorzowianki nie chciały jednak zakończyć meczu z tak dużym bagażem bramek. Wysiliły się na jeden zryw, podczas którego trafiły pięć razy z rzędu. Spotkanie PGNiG Superligi kobiet w Kielcach zakończyło się ostatecznie rezultatem 31:22, co może cieszyć zespół Pawła Tetelewskiego. Ruch pozostaje na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli.

Korona Handball Kielce - KPR Ruch Chorzów 31:22 (16:10)

Korona Handball: Orowicz, Hibner - Gliwińska 7, Zimnicka 6, Syncerz 4, Kędzior 3, D.Więckowska 2, M.Więckowska 2, Homonicka 2, Skowrońska 2, Charzyńska 1, Czekala 1, Janczyk 1 oraz Piwowarczyk.