I liga grupa B: sensacja we Wrocławiu. Olimpia Piekary Śląskie nie podbiła Forzy

Największy jak dotąd sukces Forzy Wrocław. Beniaminek grupy B I ligi szczypiornistów pokonał u siebie zdecydowanego lidera rozgrywek, Olimpię MEDEX Piekary Śląskie (31:28).

Marcin Górczyński
Forza Wrocław Materiały prasowe / Forza Wrocław / Na zdjęciu: Forza Wrocław
W dotychczasowych spotkaniach Forza ani razu nie odstawała od rywali, niewiele brakowało, by miała na koncie dwa razy więcej punktów. Beniaminek nie przestraszył się także Olimpii, kroczącej od zwycięstwa do zwycięstwa. Sposób na lidera znalazła tylko Siódemka Miedź Legnica. Wrocławianie dołączyli do tego zacnego grona.

Pierwsze udane akcje dodały jeszcze wiary w sukces. Świetnie wyglądał dynamiczny skrzydłowy Piotr Burzyński, mogły podobać się rzuty z dystansu leworęcznego Damiana Karpińskiego i Łukasza Palicy. Olimpii nie szło, nie radziła sobie z obroną dowodzoną przez Kamila Herudzińskiego, najstarszego w zespole, znanego jeszcze z superligowych czasów Śląska Wrocław. Sporo piłek odbił Dawid Galle, jedynie Arkadiusz Kowalski zdecydowanie wyróżniał się na tle kolegów. Lider Olimpii trafiał z miejsca, po indywidualnych czy zaplanowanych akcjach. Potwierdziło się, że to głównie od niego zależą wyniki zespołu.

Po przerwie Forza jeszcze się rozkręciła. Wykorzystała serię strat rywali i rzucała chociażby do pustej bramki. W krótkim czasie wyszła na prowadzenie 24:18 i w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodził im kilkuminutowy przestój. I jeszcze słowo o atmosferze i otoczce - zorganizowany doping, przynajmniej w połowie zapełnione trybuny, ciekawie prowadzone klubowe media. Forza wygląda o niebo lepiej niż za Śląsk w Superlidze, gdy klubem nie interesował się prawie nikt. Cieszy, że piłka ręczna nie umarła jeszcze we Wrocławiu, mieście z tak wielkimi tradycjami.

Ligowe zaległości nadrobili też gracze ASPR-u Zawadzkie i Politechniki Anilany Łódź. Ci pierwsi gonili przeciwników przez cały mecz, w ostatniej minucie wyrównał Maciej Ścigaj. Karne lepiej wykonywał ASPR, pomylił się jedynie Marcin Matyjasik.

I liga grupa B:

Forza Wrocław - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 31:28 (17:14)
Najwięcej bramek: dla Forzy - Łukasz Palica 6, Kamil Herudziński, Piotr Burzyński - po 5; dla Olimpii - Arkadiusz Kowalski 8, Maciej Chromy 5, Michał Rosół, Łukasz Płonka - po 4

ASPR Zawadzkie - Politechnika Anilana Łódź 28:28 k. 6:5 (10:13) Najwięcej bramek: dla ASPR-u - Marceli Migała 7, Dawid Mięsopust 6; dla Anilany - Jan Matyjasik 5, Bartosz Pawlak, Szymon Krajewski, Tomasz Wawrzyniak - po 4