Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej kobiet

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Znicz
/ Znicz

Tegoroczne Mistrzostwa odbywają się w Cieszynie na hali widowiskowej przy ul. Sportowej 1. W rozgrywkach bierze udział 16. drużyn z różnych części Polski. Po pierwszym dniu zaciętej walki, broniące tytułu zawodniczki z Lublina mają za sobą dwa wysokie zwycięstwa.

Impreza rozpoczęła się 27. maja (środa) przyjazdem drużyn do Cieszyna. Następnie w czwartek o godzinie 8.00 rozpoczęły się pierwsze pojedynki. Drużyny zostały podzielone na 4. grupy.

4. Politechnika Łódzka

Mecze rozgrywane są 2x25 minut. W fazie pucharowej przy wyniku remisowym obowiązuje dogrywka 2x5 minut plus 2 minuty przerwy. Przy braku rozstrzygnięcia obowiązują rzuty karne (seria 5 rzutów) oraz ewentualnie dodatkowe do wyłonienia zwycięzcy.

Po pierwszym dniu rozgrywek zawodniczki z WSSP Lublin wysoko pokonały Uniwersytet Łódzki (36:11). Najwięcej bramek dla Lublina zdobyły: Agata Markiewicz 7, Aleksandra Mielczewska 7, Olga Figiel 6 oraz Kristina Repelewska 5.

W drugim pojedynku lublinianki pokonały Politechnikę Warszawską 54:3 (28:0), a najwięcej bramek zdobyły: Olga Figiel 9, Katarzyna Więciorek 9, Kristina Repelewska 8, Agata Markiewicz 7 oraz Aleksandra Mielczewska 6.