Puchar Polski: awans Czuwaju Przemyśl. Z Azotami II o ćwierćfinał

Po zwycięstwie nad KPR-em Legionowo (30:27) Czuwaj Przemyśl znalazł się w 1/8 finału Pucharu Polski szczypiornistów. Drabinka tak się ułożyła, że w najlepszej ósemce rozgrywek na pewno wystąpi zespół spoza Superligi.

Marcin Górczyński
Czuwaj Przemyśl Materiały prasowe / SRS Czuwaj Przemyśl / Na zdjęciu: Czuwaj Przemyśl
W przeprowadzonym 14 stycznia losowaniu drugoligowe Azoty II Puławy, które po drodze odprawiły  trzech pierwszoligowców, trafiły na zwycięzcę pary SRS Czuwaj Przemyśl - KPR Legionowo. To jedyny zestaw bez zespołu z Superligi.

Rywalami puławskiej młodzieży będzie Czuwaj. Harcerze poradzili sobie ze zdziesiątkowanym KPR-em, dysponującym 10-osobowym składem (w tym dwóch bramkarzy). Przed przerwą uzyskali wysoką przewagę (18:12), pomimo gorszych drugich 30 minut utrzymali prowadzenie i zapewnili sobie awans.

W 1/16 finału pozostał do rozegrania tylko mecz Olimpii Medex Piekary Śląskie z Gwardią Opole (16.01, godz. 19.00).