PGNiG Superliga Kobiet: mistrz Polski zdemolował UKS PCM Kościerzyna

Łatwo i przyjemnie - tak wyglądała przeprawa MKS-u Perły z UKS PCM Kościerzyna w spotkaniu 15. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Lublinianki pewnie zwyciężyły 35:18, odnosząc swoją 10. wygraną w sezonie.

Tomasz Rosiński
Marta Gęga Newspix / Wojciech Szubartowski / Na zdjęciu: Marta Gęga
Niedzielne starcie z autsajderem rozgrywek (UKS w dotychczasowych 13 meczach nie zdobył choćby jednego punktu) miało być dla mistrza Polski spacerkiem i to znalazło potwierdzenie na boisku.

Gospodynie zabiły emocje w tej rywalizacji już w ciągu pierwszych ośmiu minut. Niemoc przyjezdnych w ofensywie była zatrważająca, a podopieczne Roberta Lisa zdecydowanie kończyły swoje ataki. Przede wszystkim widoczna była skrzydłowa Agnieszka Kowalska, po której trafieniu lubelska ekipa prowadziła 8:1.

Szczypiornistki z Lublina co oczywiste poczynały sobie bardzo swobodnie i mogły przetestować różne warianty rozegrania akcji. Miejscowe zawodniczki były agresywne w defensywie, o czym świadczą kolejne 2-minutowe kary dla Małgorzaty Stasiak, Marty Gęgi i Dagmary Nocuń. Niemal w pojedynkę z rywalkami próbowała walczyć Alicja Pękala, a MKS w I potyczki połowie triumfował 18:5.

Druga odsłona zawodów była już tylko formalnością. Lublinianki mogły potrenować sobie rzuty z różnych pozycji, zaś gole zdobyły między innymi Aneta Łabuda, Walentyna Niesciaruk i Nocuń. W końcowym rozrachunku drużyna MKS-u Perły Lublin ograła UKS PCM Kościerzyna różnicą 17 trafień (35:18).