PGNiG Superliga: Damian Procho nie zatrzymał Górnika. Zabrzanie lepsi od Piotrkowianina Piotrków Trybunalski

Damian Procho dał się Górnikowi we znaki, ale nie uchronił Piotrkowianina przed porażką 20:27. Zabrzanie wygrali drugie spotkanie w rundzie wiosennej.

Marcin Górczyński
Damian Procho WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Damian Procho
To nie była łatwa przeprawa dla Górników. Zresztą z Piotrkowianin zazwyczaj "nie leżał" wiceliderowi Superligi. Jesienią musieli się srogo napocić, by wygrać w Hali "Relax", przed rokiem przegrali u siebie. Do powtórki dużo zabrakło, ale mecz nie przebiegał wyłącznie pod dyktando zabrzan.

Piotrkowianin powtórzył scenariusz z pierwszego wiosennego meczu z Gwardią Opole i bynajmniej nie jest to powód do dumy. Po 10. minutach i serii bramek Aleksandra Buszkowa przegrywali... 0:9. Skrzydłowi Górnika zbierali plony, Marcin Schodowski był bezradny i między słupki wszedł Damian Procho. Znacznie młodszy z duetu golkiperów bronił rewelacyjnie, do przerwy odbił 7 z 9 rzutów (72 proc. skuteczności) i piotrkowianie zmniejszyli stratę do trzech goli.

Niewielki dystans utrzymywał się niemal do końca spotkania, Tomasz Mróz odpowiadał na gole Buszkowa. Dopiero w ostatnich 10 minutach Górnik włączył wyższy bieg i znalazł sposób na Procho. Trafiali Iso Sluijters i kołowi, Jurij Gromyko i Marek Daćko. Udany finisz zapewnił Górnikowi zwycięstwo 27:20.