PGNiG Superliga kobiet: KPR odskakuje od rywalek. Ważne zwycięstwo jeleniogórzanek

Niezwykle ważny mecz dla układu dolnej części tabeli odbył się w Jeleniej Górze. Miejscowy KPR pokonał KPR Ruch Chorzów. Dzięki wygranej 30:22, powiększył przewagę nad rywalem do dziewięciu punktów.

Michał Gałęzewski
szczypiornistki KPR-u Jelenia Góra WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: szczypiornistki KPR-u Jelenia Góra
Ten sezon nie jest wymarzony dla obu ekip. W lepszej sytuacji znajdują się jednak jeleniogórzanki, które przed rozpoczęciem spotkania miały sześć punktów przewagi nad KPR-em Ruch. Zespół z Chorzowa nie przyjechał jednak na zachód na wycieczkę. Gdy w 12. minucie bramkę zdobyła Aleksandra Sójka, był remis 5:5.

Od tego czasu jednak przewagę uzyskał KPR Jelenia Góra. Szczypiornistki z Dolnego Śląska bardzo szybko zbudowały pięciobramkową przewagę, a główna w tym zasługa Aleksandry Tomczyk. Najskuteczniejsza zawodniczka sobotniego spotkania rzuciła osiem bramek, w tym pięć do 22. minuty.

Tomasz Gębala wrócił po kontuzji. Czytaj więcej!

Końcówka pierwszej połowy to jednak zryw Ruchu Chorzów. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Przybylskiego dążyła do tego, by wyrównać jeszcze przed przerwą. Gdyby nie bramka Oktawii Bieleckiej, mogłoby się to udać zespołowi gości, jednak do szatni szczypiornistki obu drużyn schodziły przy rezultacie 15:14. Wszystko się jeszcze mogło zdarzyć.

Upragniony remis Ruch uzyskał tuż po zmianie stron, po karnym rzuconym przez Natalię Doktorczyk. Później jednak coraz wyraźniejsza była przewaga zespołu Michała Pastuszki. KPR Jelenia Góra konsekwentnie powiększał różnicę, a w ostatnich minutach potrafił postawić kropkę nad "i". Spotkanie zakończyło się rezultatem 30:22 i tylko cud może uchronić Ruch przed zajęciem przedostatniego miejsca w tabeli.

Nieudany pucharowy mecz Azotów. Czytaj więcej!

KPR Jelenia Góra - KPR Ruch Chorzów 30:22 (15:14)

KPR: Wierzbicka, Szczurek - Tomczyk 8, Oreszczuk 5, Jasińska 5, Żukowska 5, Załoga 3, Jurczyk 2, Bielecka 1, Skowrońska 1 oraz Świerżewska, Kanicka.
Karne: 3/5.
Kary: 20 min. (Bielecka 6 min. - cz.k., Kanicka 4 min. - cz.k., Jurczyk 4 min., Oreszczuk, Skowrońska, Żukowska - po 2 min.).

KPR Ruch: Kuszka, Chojnacka - Drażyk 4, Masłowska 4, Doktorczyk 4, Sójka 3, Piotrkowska 3, Polańska 1, Rodak 1, Lipok 1, Stokowiec 1 oraz Grabińska, Kiel.
Karne: 7/10.
Kary: 12 min. (Rodak 4 min., Drażyk, Kiel, Lipok, Stokowiec - po 2 min.).

Sędziowie: Kierczak (Pielgrzymowice), Wrona (Kraków).
Delegat ZPRP: Ryszard Klimkowicz (Opole).