I liga: najwyższa pozycja Forzy Wrocław, Olimpia Piekary Śląskie wciąż na czele

Zwycięstwo nad ASPR-em Zawadzkie (30:19) zapewniło Forzy Wrocław awans na piąte miejsce, najwyższe w historii ich występów w I lidze szczypiornistów. Po twardym boju Olimpia MEDEX Piekary Śląskie wygrała 33:31 z Olimpem Grodków.
Marcin Górczyński
Materiały prasowe / Forza Wrocław / Na zdjęciu: Forza Wrocław

Beniaminek z Wrocławia, absolutny debiutant na tym poziomie, otrzaskał się z I ligą i zaczyna kolekcjonować punkty. Przełamali się po serii porażek i wygrali szósty mecz na zapleczu Superligi. Z ASPR-em Zawadzkie zaczęli nie najlepiej, jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie, a w drugiej połowie zupełnie zneutralizowali rywali, pozwolili im rzucić tylko siedem goli.

Olimp Grodków do samego końca naciskał lidera z Piekar Śląskich. Sytuacje uspokoiły dopiero gole Arkadiusza Kowalskiego i karny Michała Rosóła. Bez wielkich emocji w derbach Dolnego Śląska. Siódemka Legnica wyraźnie zdominowała ŚKPR Świdnica, w drugiej połowie kontrolowała mecz i utrzymała drugie miejsce w tabeli.

Z Leszna na tarczy wrócił MKS Wieluń. Real Astromal nie dał szans rywalowi, wygrał 27:20 i pozostaje w wyścigu o pierwszą lokatę. Ostrovia Ostrów Wlkp. wciąż bez wiosennego zwycięstwa. W Łodzi nie dała rady Anilanie, która dzięki sukcesowi po karnych opuściła przedostatnią lokatę. O rezultacie zdecydowała niewykorzystana "siódemka" Damiana Krzywdy.