PGNiG Superliga Kobiet: planowe zwycięstwo MKS-u Perły Lublin z MKS-em Piotrcovią Piotrków Trybunalski

O niespodziance nie mogło być mowy. W 17. kolejce PGNiG Superligi Kobiet 2018/2019, mistrz Polski, MKS Perła Lublin, rozbił przed własną publicznością MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski (35:19).
Tomasz Rosiński
Newspix / Wojciech Szubartowski / Na zdjęciu: Marta Gęga

Obrończynie mistrzowskiego tytułu były zdecydowanymi faworytkami niedzielnej konfrontacji w Lublinie i potwierdziły to miano, odnosząc siódme z rzędu zwycięstwo w polskiej ekstraklasie.

Zespół z Piotrkowa Trybunalskiego potrafił dotrzymywać kroku podopiecznym Roberta Lisa tylko przez pierwszych sześć minut rywalizacji (2:2). Później z każdą kolejną akcją rosła przewaga lubelskich szczypiornistek, które były agresywne w defensywie i wyprowadzały zabójcze ataki. Po trafieniu Marty Gęgi z rzutu karnego w 15. minucie starcia gospodynie prowadziły aż 11:4.

Piłkarki ręczne z Lubelszczyzny spokojnie kontrolowały boiskowe wydarzenia, grały kombinacyjnie w ofensywie i rzucały bramki z różnych pozycji. Dwa ostatnie ciosy w pierwszej połowie potyczki zadała Agnieszka Kowalska, a Perła Lublin zeszła do szatni wygrywając 18:8.

Po zmianie stron miejscowa drużyna nie zamierzała zwalniać tempa i chciała przećwiczyć różnie warianty rozgrywania akcji. Nie do zatrzymania dla rywalek była Małgorzata Stasiak, zaś na kole dobrze radziła sobie Joanna Szarawaga. Ostatecznie MKS Lublin triumfował 35:19.