PGNiG Puchar Polski: PGE VIVE Kielce w finale. Energa MKS Kalisz nie sprawiła sensacji

Nie było niespodzianki w Kaliszu. PGE VIVE Kielce wygrało z Energą MKS-em 35:23 (18:11) i zagra w finale PGNiG Pucharu Polski.

Miłosz Marek
Blaż Janc Newspix / Pawel Janczyk / 400mm.pl / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Blaż Janc
Blisko trzy tysiące kibiców obserwowało historyczny mecz w Kaliszu. Gospodarze, bez względu na wynik wtorkowego meczu, osiągnęli swój największy sukces w historii. Nic dziwnego, że fani nagrodzili swoich ulubieńców doskonałą frekwencją i gorącym dopingiem.

Gospodarze postawili opór w pierwszym kwadransie. Świetnie bronił Łukasz Zakreta. Marząc o korzystnym rezultacie z mistrzami Polski gospodarze musieli być nieomylni w ataku. W pierwszym kwadransie, kiedy jak w transie bronił Zakreta, nie wypracowali sobie przewagi, a później górę wzięły umiejętności i doświadczenie kielczan. Jednak za pierwszy kwadrans Patrik Liljestrand może pochwalić swoich podopiecznych.

Po golu Kamila Adamskiego w 21. minucie tablica świetlna wskazywała rezultat 9:10. Przed zmianą stron kaliszanie trafili do bramki rywali już tylko dwa razy. Jeszcze przed przerwą PGE VIVE miało siedem trafień przewagi po trafieniu niemal w ostatniej sekundzie. Z dobrej strony pokazywał się Władisław Kulesz, a karne egzekwował Blaż Janc.

Po przerwie gra wyglądała podobnie. Energa MKS starała się zagrozić rywalom, ale kielczanie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Stopniowo powiększali różnicę i ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa 35:23. Dla zwycięzców najwięcej bramek rzucali skrzydłowi - Arkadiusz Moryto 7 oraz Janc 6. Po drugiej stronie boiska najwięcej trafień zanotowali Adamski i Kirył Kniaziew - po 5.

PGE VIVE awansowało do finału PGNiG Pucharu Polski i stanie przed szansą wygrania go po raz jedenasty z rzędu.

Energa MKS Kalisz - PGE VIVE Kielce 23:35 (11:18)

MKS: Zakreta, Padasinow - Adamski 5, Kniazew 5, Grozdek 3, Krycki 2, Pilitowski 2, Szpera 2, Wojdak 2, Drej 1, Misiejuk 1, Adamczak Pa., Bożek, Czerwiński, Klopsteg.