PGNiG Superliga: MMTS Kwidzyn umocnił się na szóstej lokacie

W meczu 23. kolejki MMTS Kwidzyn podejmował MKS Zagłębie Lubin. Nieznacznym faworytem tego pojedynku wydawali się być gospodarze i z tego tytułu się wywiązali, choć nie przyszło im to łatwo. Ostatecznie wygrali 25:23.

Jarosław Kowalski
szczypiorniści MMTS-u Kwidzyn Materiały prasowe / MMTS Kwidzyn / Na zdjęciu: szczypiorniści MMTS-u Kwidzyn
W początkowej fazie spotkania lepiej prezentowali się goście, którzy grali szybko i skutecznie dzięki temu w 4. minucie prowadzili 3:1. Sposobem miejscowych na zdobywanie bramek był z kolei Michał Peret. Obrotowy MMTS-u zdobył pierwsze trzy bramki dla swojego zespołu a późniejszym czasie wywalczał też rzuty karne.

Ogólnie rzecz biorąc pierwsza połowa mimo iż wyrównana to nie obfitowała w zbyt dużą liczbę goli. Powodem tego nie byli jednak bramkarze obu ekip a spora liczba błędów własnych zarówno kwidzyniaków jak i lubinian a gra pasywna pokazywana przez sędziów była stosunkowo często. W całym tym chaosie nie mieliśmy lepszego, bowiem do przerwy na tablicy wyników widniał remis 10:10.

Lepiej po zmianie stron prezentowali się miejscowi a jako pierwszy do bramki rywali trafił nie kto inny jak Peret. Chwilę później przy grze pasywnej w górze ładnym rzutem popisał się Robert Orzechowski i MMTS wyszedł na prowadzenie 13:10. Jak się okazało prowadzenia nie oddał już do końca spotkania.

Przyjezdni ambitnie gonili, ale co złapali kontakt to po chwili gospodarze znów odskakiwali na 2-3 bramki przewagi. Nie pomogła także obecność na parkiecie w ostatnich dwudziestu minutach grającego trenera Bartłomieja Jaszki, który wniósł sporo jakości przy rozgrywaniu ataków pozycyjnych.

W samej końcówce nadzieję na korzystny wynik dwoma ładnymi technicznymi rzutami dał jeszcze gościom Jakub Moryń. Po chwili jednak bramkę, która już definitywnie rozstrzygnęła losy rywalizacji zdobył niezawodny Michał Peret i dzięki temu MMTS zanotował trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo umacniając się na szóstej lokacie w tabeli.

MMTS Kwidzyn  - Zagłębie Lubin 25:23 (10:10)

MMTS: Szczecina (5/15, 33 proc.), Dudek (4/17, 24 proc.) - Kryński 6/3, Peret 6, Orzechowski 4, Adamski 2, Potoczny 2, Janiszewski 1, Krieger 1, Nogowski 1, Ossowski 1, Szczepański 1, Rosiak, Przytuła.