PGNiG Superliga Kobiet: zespół MKS-u Perły Lublin wykonał kolejny krok w kierunku obrony tytułu mistrza Polski

Obyło się bez niespodzianki w Lublinie. W meczu 28. kolejki PGNiG Superligi Kobiet 2018/2019, zespół MKS-u Perły ograł przed własną publicznością Energę AZS Koszalin 24:18.
Tomasz Rosiński
Newspix / Wojciech Szubartowski / Na zdjęciu: Kinga Achruk

Lublinianki (liderki rozgrywek) po wygranej z Metraco Zagłębiem Lubin (25:23) w niedzielę chciały wykonać kolejny krok w kierunku obrony tytułu mistrza Polski. Jednakże zajmujące 3. miejsce w tabeli koszaliniaki pragnęły postawić MKS-owi trudne warunki gry, czego im się nie udało zrealizować.

Lubelskie szczypiornistki rozpoczęły rywalizację z wysokiego "c", gdyż po ośmiu minutach prowadziły 4:0. Dobrze na kole radziła sobie Joanna Szarawaga, która również niesamowicie walczyła w obronie.

Z czasem z letargu przebudziła się drużyna z Koszalina. Przyjezdne wzmocniły defensywę, poprawiły skuteczność w ataku i w 21. minucie po trafieniu Marty Tomczyk doprowadziły do remisu 7:7.

Taki obrót spraw tylko podrażnił podopieczne Roberta Lisa, które w końcówce pierwszej połowy konfrontacji wrzuciły wyższy bieg i tuż przed przerwą wypracowały sobie trzy bramki przewagi (12:9).

Po zmianie stron na boisku dzieliły i rządziły już tylko rozpędzone gospodynie, których poczynaniami umiejętnie kierowała Kinga Achruk. W 42. minucie MKS stracił Szarawagę (trzecia dwuminutowa kara i w konsekwencji czerwona kartka), ale do końca miał wszystko pod kontrolą. Ostatecznie ekipa z Lubelszczyzny pokonała AZS różnicą sześciu goli (24:18).