PGNiG Superliga Kobiet: porażka po walce. Elblążanki postraszyły MKS Perłę Lublin

Zawodniczki Andrzeja Niewrzawy musiały uznać w środę wyższość lublinianek, ale poniosły porażkę po walce. MKS Perła Lublin świętowała na terenie przeciwniczek szesnastą wygraną z rzędu w PGNiG Superlidze Kobiet.

Małgorzata Boluk
zawodniczki EKS Startu Elbląg i trener Andrzej Niewrzawa WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: zawodniczki EKS Startu Elbląg i trener Andrzej Niewrzawa
Na parkiecie w Elblągu spotkały się zespoły, które w ostatnim czasie na brak formy nie narzekają. Drużyna Andrzeja Niewrzawy w ciągu trzech kolejek zgromadziła na swoim koncie aż siedem "oczek", pokonując po drodze KPR Gminy Kobierzyce i Energę AZS Koszalin, a zawodniczki z Lubelszczyzny wykorzystały lekką zadyszkę Metraco Zagłębia Lubin i w minioną sobotę umocniły się na szczycie ligowej stawki.

W środę pełną pulę zgarnęły lublinianki, robiąc tym samym mały krok w stronę zdobycia kolejnego złota do swojej pokaźnej kolekcji. Nie był to jednak dla mistrzyń łatwy mecz.

W pierwszych minutach zawodów na pierwszy plan zdecydowanie wysuwały się bramkarki obu ekip - doświadczona Weronika Gawlik i urodzona w 1999 roku Wioletta Pająk, która po raz pierwszy piłkę z siatki wyciągnęła w szóstej minucie meczu po rzucie Joanny Szarawagi. Na początku spotkania nie brakowało też niestety błędów, niecelnych rzutów i nieprecyzyjnych podań, jednak w miarę upływu czasu rywalizacja zaczęła się robić ciekawsza (5:5 w 15').

W drugim kwadransie starcia lepiej prezentowały się mające duże oparcie w Weronice Gawlik (8 z 13 rzutów obronionych) lublinianki, które przed przerwą zdążyły zbudować sobie pięciobramkową przewagę dzięki trafieniom Agnieszki Kowalskiej i rozgrywających. Wynik pierwszej połowy ustaliła mieszająca w obronie gości Tatjana Trbović.

Po zmianie stron z niezłej "zaliczki" ekipy z Koziego Grodu nie pozostało już prawie nic (13:14 w 42'). Zawodniczki EKS Startu Elbląg przez cały czas naciskały i liczyły się w grze o punkty, ale zdeterminowane mistrzynie nie dały sobie w końcówce odebrać wygranej. Triumf faworytek efektownym pociskiem z dziewiątego metra przypieczętowała Marta Gęga.

EKS Start Elbląg - MKS Perła Lublin 20:22 (7:11)

EKS: Pająk, Powaga, Zalewska - Balsam 3, Choromańska, Świerczek 4, Waga 5, Jędrzejczyk, Wtulich, Kozimur, Trbović 4, Gadzina 1, Świerżewska 2, Jaszczuk 1.