PGNiG Superliga kobiet: KPR Ruch lepszy w meczu pożegnań

W ostatnim meczu KPR-u Jelenia Góra w PGNiG Superlidze, zespół z Dolnego Śląska przegrał z Ruchem Chorzów 22:28. To było też pożegnalne spotkanie Krzysztofa Przybylskiego na chorzowskiej ławce.
Michał Gałęzewski
Materiały prasowe / Maciej Wełyczko / Na zdjęciu: piłkarki ręczne KPR-u Jelenia Góra

Wiadomo już, że KPR Jelenia Góra nie sprosta wymaganiom licencyjnym i nie zagra w przyszłym sezonie PGNiG Superligi. Zespół ten przez ostatnie lata występował w najwyższej klasie rozgrywkowej, niestety ostatni mecz w hali przy ulicy Lwóweckiej nie cieszył się większym zainteresowaniem, obejrzało go tylko 150 osób.

Jeleniogórzanki zaczęły bardzo dobrze, gdyż w 6 minucie po bramce Aleksandry Tomczyk prowadziły 3:1. W zespole z Chorzowa bardzo dobrze grała jednak Marcelina Polańska, która w ciągu sześciu minut rzuciła pięć bramek. Pomogły jej też inne koleżanki z drużyny i zespół gości wyszedł na prowadzenie 10:6.

Rozgoryczenie Adama Morawskiego. Zobacz więcej!

Chorzowianki miały jednak apetyt na jeszcze wyższą wygraną. Pierwszą połowę zakończyły prowadzeniem 17:10, a na początku drugiej jeszcze bardziej zdominowały grę, szczególnie od 35 do 47 minuty. W tym czasie nie straciły ani jednej bramki, rzucając w tym czasie sześć. Było 13:26, zapowiadał się smutny koniec żeńskiej piłki ręcznej w Jeleniej Górze w wydaniu superligowym.

KPR potrafił jednak wysilić się na ostatni atak w sezonie. Ostatnie dziesięć minut gospodynie wygrały aż 9:2, a popis w ofensywie dała Izabela Świerżewska. Ostatecznie gospodynie przegrały, jednak tylko 22:28. Było to ostatnie spotkanie nie tylko dla KPR-u, ale również dla trenera Ruchu. Krzysztofa Przybylskiego w przyszłym sezonie zastąpi Marko Brezić, który w piątek podpisał roczną umowę z dziewięciokrotnym mistrzem Polski.