Vardar Skopje znalazł następcę Dejana Milosavljeva

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Stéphane Pillaud / Sportissimo / LNH / Na zdjęciu: Nikola Portner
Materiały prasowe / Stéphane Pillaud / Sportissimo / LNH / Na zdjęciu: Nikola Portner
zdjęcie autora artykułu

W Skopje nie próżnują. Szwajcar Nikola Portner będzie prawdopodobnie następcą jednego z najlepszych bramkarzy Ligi Mistrzów, Dejana Milosavljeva. To drugi nabytek Vardaru przed nowym sezonem.

W związku z niepewną sytuacją finansową klubu, kilka czołowych graczy znalazło już nowe zespoły na kolejny sezon. W tym gronie jest Dejan Milosavljev. Serb, który rok temu był raczej anonimowym zawodnikiem, w ciągu kilku miesięcy wyrósł na czołowego specjalistę w Europie i wydatnie pomógł Vardarowi Skopje zdobyć tytuł w Lidze Mistrzów.

23-latek podpisał kontrakt z Fuechse Berlin. Pomimo zawirowań na szczycie, Vardar rozpoczął intensywne poszukiwania jego następcy. Jak twierdzi portal g-sport.mk, wybór padł na Szwajcara Nikola Portnera.

Wielkie rozżalenie w Barcelonie

Bramkarz Montpellier jeszcze nie podpisał umowy, ale negocjacje są w zaawansowanym stadium. 26-latek także ma już na koncie triumf w Lidze Mistrzów, sam przyczynił się do zwycięstwa w 2018 roku. Przez ostatnie trzy sezonu był solidnym zmiennikiem reprezentanta Francji, Vincenta Gerarda.

Portner to zupełnie inny typ bramkarza niż ten preferowany ostatnio przez Vardar. Mierzy poniżej 200 cm, waży ok. 90 kg, czyli prawie 40 kg mniej niż Milosavljev, drugi z golkiperów Khalifa Ghedbane czy wcześniejszy bohater Skopje, Arpad Sterbik.

Wcześniej Vardar potwierdził pozyskanie obrotowego Erlangen, Siergieja Gorpiszyna. W planach jest zakontraktowanie młodych reprezentantów Macedonii z Metalurga Skopje, Martina Serafimowa, Dimitara Dimitrioskiego i Filipa Arsenowskiego. Na pewno odejdą Igor Karacić (VIVE), Dmitrij Kisielew (Czechowskie Niedźwiedzie), Rogerio Moraes (Veszprem) i Milosavljev.

CZYTAJ: Filmowa historia Vardaru Skopje

ZOBACZ WIDEO Liga Mistrzów. PGE VIVE - FC Barcelona. Bertus Servaas: Byliśmy daleko. Rywal był lepszy

Źródło artykułu:
Czy jesteś zaskoczony kandydaturą Portnera do Vardaru?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)