PGNiG Superliga: pierwszy hit ligi zawodowej dla Perły Lublin. Ambitny Koszalin

MKS Perła Lublin wygrała z Piłką Ręczną Koszalin 28:25 na inaugurację ligi zawodowej szczypiornistek. Obie ekipy zagrały ciekawe zawody.

Daniel Kordulski
Małgorzata Stasiak WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Małgorzata Stasiak
Pierwsze minuty były falstartem Perły. Koszalin w 6. minucie objął prowadzenie 4:1. Obrona podopiecznych Anity Unijat funkcjonowała bardzo dobrze, do tego kilka razy miejscowym zadrżały ręce przy podaniach. Z każdą akcją gra zaczynała się zazębiać. Celowały zwłaszcza Joanna Gadzina i Aleksandra Rosiak. Natomiast Aneta Łabuda dała lubliniankom pierwsze w meczu prowadzenie (11:10). Po trzydziestu minutach przewaga urosła jeszcze o dwa trafienia.

Po przerwie gospodynie popełniły kilka błędów w ataku, na szczęście koszalinianki nie zawsze potrafiły pokonać Besen i wyjść na prowadzenie. Obie ekipy grały zresztą mniej skutecznie niż przed przerwą. Około 40. minuty przyjezdne pękły. Ich rzuty najczęściej mijały światło bramki, a Perła kontrowała. W tej bezradności Koszalin ratowała rodowita lublinianka Paula Mazurek. Zwrotna i szybka niczym żywe srebro rozgrywająca bez problemów zdobywała bramki, wywalczała karne i sama skutecznie je egzekwowała.

Podopieczne Roberta Lisa zastopowała na chwilę gra w potrójnym osłabieniu. Co dziwne, zawodniczki gości wcale się nie spieszyły, by tę przewagę w ataku wykorzystywać. Gdy już sytuację udało się miejscowym uspokoić, względnie kontrolowały wydarzenia boiskowe. Kontry robiły swoje. Do tego kluczowe piłki odbiła Weronika Gawlik. Ambitny Koszalin walczył jednak do końca pokazując kilka ciekawych i skutecznych zagrań. W bramce nieźle spisywała się była lublinianka Izabela Prudzienica.