PGNiG Superliga: Azoty odprawiły Torus Wybrzeże. Pokaz gry Dawida Dawydzika

Azoty Puławy wygrały z Torusem Wybrzeżem Gdańsk 32:24 w 2. kolejce PGNiG Superligi. Gospodarze prowadzili od początku spotkania a ich przewaga ani przez moment nie podlegała dyskusji.

Daniel Kordulski
Paweł Grzelak w walce o piłkę WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Paweł Grzelak w walce o piłkę
Po raz wtóry wyśmienicie współpracował ze sobą duet Moryń-Dawydzik. Kilka obron zanotował Wadim Bogdanow. W przeciwieństwie do meczu z Orlenem Wisłą Płock funkcjonowała gra ze skrzydłowymi w osobach Piotra Jarosiewicza i Mateusza Seroki. Po kwadransie Azoty prowadziły, ale zaledwie 8:6. Gracze gości zaprezentowali kilka ciekawych, a co ważniejsze skutecznych akcji w ataku. Radzili sobie bez kompleksów. Tutaj wyróżniali się obrotowy Kelian Janikowski oraz rozgrywający Kamil Adamczyk.

Im dalej w las tym więcej drzew

Forma Torus Wybrzeża malała jednak z każdą kolejną akcją. Straty i niecelne rzuty gdańszczan spowodowały, że na 120 sekund przed końcem połowy zrobiło się 19:10. Bogdanow dzięki wsparciu obrony odbijał kolejne piłki, a walczący w ataku niczym skandynawski drwal Dawydzik, zdobywał kolejne bramki z koła. Wynik do przerwy ustalił Łukasz Rogulski, rzucając bramkę z kontry po kapitalnym przechwycie i podaniu Morynia.

Rozpędzone Azoty wcale nie zamierzały po przerwie zwalniać. Kolejne bramki zdobywane z dużą łatwością budowały coraz wyraźniejszą przewagę gospodarzy. Tylko Michał Szyba wyraźnie nie miał swojego dnia, bo pudłował niemiłosiernie nawet do pustej bramki. W Wybrzeżu koniecznie trzeba po raz drugi wyróżnić Janikowskiego, który w ofensywie całkiem nieźle przepychał się z Dawydzikiem i Pawłem Grzelakiem.