PGNiG Superliga. Cenny triumf Azotów. Kryzys MMTS-u po przerwie

Azoty Puławy wywiozły punkty z trudnego terenu. MMTS Kwidzyn postawił się w pierwszej połowie, ale słabszy kwadrans po przerwie mocno zniwelował jego szanse (22:28).

Marcin Górczyński
Paweł Podsiadło (z piłką) Materiały prasowe / KS Azoty Puławy/Grzegorz Sierocki / Na zdjęciu: Paweł Podsiadło (z piłką)
Trener Dmytro Zinczuk musiał na nowo poskładać MMTS, bo ze składu wypadło mu czterech podstawowych graczy - Adrian Nogowski, Michał Potoczny, Michał Peret i Przemysław Rosiak. W Głogowie naprędce udało się poukładać zespół, błysnęła młodzież, ale na Azoty to nie wystarczyło, choć pierwsza połowa była obiecująca.

ZOBACZ: Klęska Wisły w Lidze Mistrzów!

MMTS do pewnego momentu realnie zagrażał puławianom, w roli pierwszego środkowego dobrze czuł się Arkadiusz Ossowski, Damian Przytuła dawał znać o swoim potencjale. Odpowiadał Paweł Podsiadło, który szczególnie po przerwie stał się katem rywali.

Reprezentant Polski zapisał na swoim koncie 11 bramek, w tym "ledwie" trzy z karnego. Liderzy MMTS-u, Ossowski i Ryszard Landzwojczak, znajdowali sposób na bramkarzy, ale przy tak poważnym przestoju ich wysiłki na niewiele się zdały. Kwidzynianie przez 20 minut rzucili tylko dwa gole! W tym czasie niespecjalnie zmuszali nawet golkiperów do wysiłku. Ten okres właściwie zabrał szanse na zwycięstwo, doświadczeni snajperzy Azotów (Podsiadło, Antoni Łangowski i Rafał Przybylski) nie pozwolili MMTS-owi na skuteczną pogoń.

ZOBACZ: Nowa strona Superligi

MMTS Kwidzyn - KS Azoty Puławy 22:28 (13:14)

MMTS: Dudek 1, Matlęga, Szczecina - Landzwojczak 5, Ossowski 4, Grzenkowicz 3, Przytuła 2, Adamski 2, Orzechowski 2, Kryński 1, Netz 1, Biegaj, Guziewicz, Krieger, Kutyła