Piłka ręczna. Liga Mistrzów: Imponująca pogoń FC Porto. PSG rozpoczęło z przytupem, dobry występ Kamila Syprzaka

Szczypiorniści z Porto już w 1. kolejce Ligi Mistrzów pokazali, że nie wolno ich lekceważyć - pokonali Mieszkow Brześć 27:25, chociaż na początku drugiej połowy przegrywali siedmioma bramkami. Z pewnej wygranej cieszyli się natomiast gracze PSG.

Aneta Szypnicka-Staniec
Na zdjęciu od lewej: Nikola Karabatić PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu od lewej: Nikola Karabatić
Portugalska piłka ręczna rośnie ostatnio w siłę i dobre wyniki zespołów z tego kraju raczej nikogo już nie dziwią. Po pierwszej połowie spotkania w Porto łatwo było jednak uwierzyć, ze tym razem zwycięstwo będą świętowali gracze Mieszkowa Brześć, bo nic nie wskazywało na to, że Portugalczycy znajdą pomysł na zatrzymanie rywali.

Gospodarze grali apatycznie, pozwolili rywalom narzucić tempo pojedynku, pudłowali na potęgę, na dodatek ich obrona wyglądała jak szwajcarski ser. W efekcie Białorusini błyskawicznie odskoczyli, a później bez większych problemów kontrolowali wynik.

Wszystko zmieniło się po przerwie - chwilę po wyjściu z szatni Marko Panić powiększył przewagę swojej ekipy do siedmiu trafień, ale gracze z Brześcia nie poszli za ciosem. Obudzili się natomiast gospodarze i tym razem to oni zaczęli seryjnie trafiać. Sytuacja w porównaniu do pierwszej połowy obróciła się o sto osiemdziesiąt stopni, Portugalczycy rzucili się w pościg, a szczypiorniści Mieszkowa wyglądali na zupełnie zagubionych. Na niespełna kwadrans przed ostatnim gwizdkiem meczu Branquinho doprowadził do remisu po 20, a gorącą końcówkę lepiej wytrzymali gracze z Porto i to oni cieszyli się z wygranej 27:25 i dwóch punktów.

Aż takich emocji nie przyniósł natomiast pojedynek w grupie A, w którym RK PPD Zagrzeb podjął Paris Saint-Germain HB. Paryżanie błyskawicznie wzięli się do pracy i po zaledwie ośmiu minutach prowadzili już 5:1. To pozwoliło im na spokojne kontrolowanie meczu, chociaż w drugiej połowie Chorwaci robili wszystko, by odrobić straty. Udało im się zmniejszyć prowadzenie gości do dwóch trafień, ale na więcej Francuzi nie pozwolili.

Dobrze w szeregach paryżan zaprezentował się Kamil Syprzak. Dla reprezentanta Polski mecz w Zagrzebiu był debiutem w Lidze Mistrzów w barwach francuskiego klubu. Obrotowy rzucał pięć razy - wszystkie próby zakończyły się sukcesem.