Liga Mistrzyń. MKS Perła Lublin - Team Esbjerg: nadzieja tylko do przerwy, kolejna porażka mistrza Polski

Bez niespodzianki w Lublinie. W meczu 2. kolejki grupy B Ligi Mistrzyń 2019/2020 zespół MKS-u Perły Lublin, chociaż do przerwy prowadził 15:12, ostatecznie przegrał z duńskim Team Esbjerg 22:28. To druga porażka mistrzyń Polski w tych rozgrywkach.

Tomasz Rosiński
piłkarki ręczne MKS Perły Lublin Newspix / Marcin Bulanda / Na zdjęciu: piłkarki ręczne MKS Perły Lublin
Lublinianki liczyły, że w sobotę uda im się powalczyć z wyżej notowaną ekipą Team Esbjerg z Estavaną Polman na czele. MKS na inaugurację przegrał z Rostowem-Don 21:31, zaś zespół z Danii uległ CSM-owi Bukareszt 22:24.

Lepiej rywalizację w hali Globus w Lublinie rozpoczęły przyjezdne, które za sprawą Sanny Solberg wyszły w 12. minucie na prowadzenie 7:5.

Taki obrót spraw nie podłamał podopiecznych Roberta Lisa, które grały ambitnie, agresywnie w obronie, dzięki czemu mogły wyprowadzać zabójcze ataki.

Dobrze radziły sobie skrzydłowa Dagmara Nocuń oraz rozgrywające Kinga Achruk i Marta Gęga. To za sprawą tych zawodniczek mistrz Polski odrobił straty z nawiązką i w pewnym momencie starcia wygrywał różnicą trzech goli (12:9).

Gospodynie starały się kontrolować boiskowe wydarzenia, a kluczem do tego było zastopowanie Polman. Ostatecznie lubelska drużyna triumfowała w pierwszej odsłonie konfrontacji 15:12.

Po zmianie stron szczypiornistki Team Esbjerg rzuciły się do ofensywy i dość szybko po rzucie Sonji Frey doprowadziły do remisu. Od tej chwili przyjezdne złapały wiatr w żagle i raz za razem trafiały do bramki MKS-u Lublin (17:21 w 45. minucie).

Miejscowe piłkarki ręczne już nie były w stanie odwrócić losów tej potyczki i w końcowym rozrachunku poległy 22:28. Za tydzień (19 października) lubelski zespół zmierzy się na wyjeździe z rumuńskim CSM-em.

Liga Mistrzyń, 2. kolejka gr. B:

MKS Perła Lublin - Team Esbjerg 22:28 (15:12)

MKS Perła Lublin: Gawlik, Besen - Olek, Łabuda 1, Szarawaga 1, Moldrup, Gęga 4, Matuszczyk 3, Królikowska 2, Nocuń 4, Kochaniak, Gadzina, Blazević 2, Achruk 5.
Karne: 3/5.
Kary: 4 min. (Moldrup i Szarawaga - po 2 min.).

Team Esbjerg: Poulsen, Granlund - Danielsson, Frafjord, Breistol, Jorgensen 4, Jacobsen, Halicevic, Solberg 3, Jonsdottir 1, Nielsen, Frey 8, Ingstad 6, Polman 6.
Karne: 4/4.
Kary: 8 min. (Jorgensen - 4 min., Solberg i Frafjord - po 2 min.).

Sędziowali: Zoran Loncar i Davor Loncar z Chorwacji.

***

CSM Bukareszt - Rostów-Don 23:23 (13:14)

Tabela grupy B Ligi Mistrzyń 2019/2020 po 2. kolejce:

Miejsce Zespół Mecze Z R P Bramki Punkty
1. Rostów-Don 2 1 1 0 54:44 3
2. CSM Bukareszt 2 1 1 0 47:45 3
3. Team Esbjerg 2 1 0 1 50:46 2
4. MKS Perła Lublin 2 0 0 2 43:59 0

Czy MKS Lublin odniesie przynajmniej jedno zwycięstwo w grupie B Ligi Mistrzyń 2019/2020?