Liga Mistrzyń: MKS Perła Lublin poległ w Rosji na inaugurację

Bez sensacji w Rostowie nad Donem. W spotkaniu 1. kolejki Ligi Mistrzyń 2019/2020 zespół MKS-u Perły Lublin przegrał na wyjeździe z rosyjskim Rostowem-Don 21:31.

Tomasz Rosiński
Marta Gęga (MKS Perła Lublin) Materiały prasowe / KPR Kobierzyce / Maciej Wełyczko / Na zdjęciu: Marta Gęga (MKS Perła Lublin)
Lublinianki były skazywane na porażkę w starciu z naszpikowanym gwiazdami Rostowem, w którego składzie znajdują się między innymi reprezentantki swoich krajów, jak Rosjanki Anna Wiachirewa i Anna Sedojkina czy Holenderka Lois Abbingh. MKS zgodnie z przewidywaniami nie był w stanie przeciwstawić się zdecydowanie wyżej notowanej drużynie i został rozbity w Rosji.

Od początku rywalizacji na boisku było widać co najmniej różnicę klas. Gospodynie starały się grać szybko, kombinacyjnie i po dziesięciu minutach potyczki prowadziły 7:3.

Znakomicie poczynaniami finalistek LM z poprzedniego sezonu kierowała Julia Managarowa, która raz za razem trafiała do lubelskiej bramki. Mistrzynie Polski odpowiadały sporadycznie, a bezbłędna była skrzydłowa Aneta Łabuda.

Miejscowe szczypiornistki miały wszystko pod kontrolą i ostatecznie zwyciężyły w pierwszej połowie zdecydowanie - 21:11.

Po zmianie stron lubelskie zawodniczki ambitnie walczyły w każdej akcji, ale Rostów-Don grał czujnie w obronie i nie pozwalał na zbyt wiele Perle Lublin. Aktywna była Regina Kaliniczenko, która sprawiała sporo problemów defensywie polskiego klubu.

W końcowym rozrachunku mistrz Rosji rozbił lubelski MKS różnicą dziesięciu goli (31:21). Za tydzień (12 października) mistrz Polski zmierzy się z Team Esbjerg.