Liga Mistrzów. Bez niespodzianek w kieleckiej grupie. THW Kiel i Vardar Skopje znów zwycięscy

Gracze Motoru Zaporoże zagrali bardzo ambitnie, ale nie dali rady pokonać liderów grupy B - THW Kiel. Niemcy wygrali z Ukraińcami 30:27. Z dwóch punktów cieszyli się w niedzielę także zawodnicy Vardaru Skopje, którzy pokonali Mieszkow Brześć 36:31.

Aneta Szypnicka-Staniec
Patrick Wiencek Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Patrick Wiencek
Wydawałoby się, że spotkanie pierwszej z ostatnią drużyną w zestawieniu nie przyniesie wielkich emocji. Nic bardziej mylnego! Mimo że pojedynek rozgrywany był na Ukrainie, niekwestionowanymi faworytami byli szczypiorniści THW Kiel. Zebry ostatecznie wygrały trzema trafieniami, ale jeszcze pięć minut przed końcową syreną kwestia ich zwycięstwa nie była tak oczywista.

Zaporożanie przez całe spotkanie stawiali rywalom trudne warunki, a mecz długimi fragmentami był naprawdę wyrównany. Na początku drugiej połowy przyjezdnym udało się jednak zbudować pięciobramkową przewagę i z dużym spokojem ją kontrolować Gdy na dziesięć minut przed końcem prowadzili 26:20 wydawało się, że nic złego nie może im się przydarzyć.

Gracze Motoru mieli jednak zupełnie inne zdanie na ten temat, rzucili się do odrabiania strat i ich ambitna postawa się opłaciła. Kilończycy mylili się na potęgę, ich skuteczność wołała o pomstę do nieba, a tymczasem gospodarze zdobyli pięć bramek z rzędu. W szeregach THW zrobiło się nerwowo, ale mimo sporych emocji, to właśnie Niemcy w końcówce zachowali więcej zimnej krwi. Dwa ważne trafienia zapisał na swoim koncie Harald Reinkind i Zebry z jedenastoma punktami umocniły się na pozycji lidera grupy B.

Ambitną postawę zaprezentowali też gracze Mieszkowa Brześć w Skopje. Białorusini napsuli nieco krwi Macedończykom, ale nie byli w stanie realnie im zagrozić. Gracze Vardaru prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty, to oni nadawali tempo meczu i konsekwentnie kontrolowali wynik.

Gościom kilkukrotnie udało się zmniejszyć straty do jednego trafienia, ale nie potrafili pójść za ciosem i doprowadzić do remisu. Gospodarze takich problemów nie mieli i bezlitośnie wykorzystywali błędy rywali, a ostatecznie zwyciężyli 36:31.