Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Paweł Krupa: Nastawialiśmy się na wygraną

Sandra Spa Pogoń na trzech zwycięstwach z rzędu zakończyła swoją serię. W ostatnim meczu pierwszej rundy PGNiG Superligi uległa Górnikowi Zabrze 26:31. - Drugą połowę zagraliśmy zbyt nerwowo - przyznał Paweł Krupa.

Krzysztof Kempski
Paweł Krupa WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Paweł Krupa
Sandra Spa Pogoń nie rozpoczęła meczu z NMC Górnikiem jakoś specjalnie udanie. Pojawiły się problemy ze skutecznością, szczecinianie często obijali w bramce gości Martina Galię. Ten zaś mecz zakończył z niezłym bilansem 43 procent obron.

- Właśnie, Martin Galia. Robił w bramce, to co musiał robić. Bronił po swoich rogach. My w niego rzucaliśmy. Trzeba było trochę spokojniej oddawać te rzuty. Skuteczność chyba zaważyła na tym wyniku - ocenił tuż po końcowej syrenie kapitan Portowców, Paweł Krupa.

Nafciarze nie dali szans Chrobremu. Czytaj więcej!

Jednym z kluczowych momentów w tym spotkaniu, prowadzonym przez większość czasu bramka za bramkę, był fragment, kiedy to goście musieli grać w podwójnym osłabieniu. - Pierwsza połowa wyszła nam super. Ta druga była już trochę nerwowa. Mieliśmy podwójną przewagę, a przegraliśmy ją 0:2. Tak nie można grać - nie ukrywał rozgrywający miejscowych.

Jego zdaniem drużynie nie zabrakło sił pod koniec zawodów. - Brakowało jedynie Mateusza Zaremby i Wojtka Jedziniaka. Ale w Tarnowie mieliśmy taki sam skład i poradziliśmy sobie. Trenerzy mądrze rotują składem. Myślę, że siły były - ocenił.

Brak punktów może odbić się Pogoni czkawką. Za chwilę czeka ją bowiem seria gier z medalistami mistrzostw Polski. Krupa wydaje się być jednak względnym optymistą. - Najpierw mamy Gwardię Opole u siebie, potem PGE VIVE Kielce i jeszcze z Orlen Wisłę Płock. Ten początek nie będzie najfajniejszy. Chociaż z opolanami u siebie myślę, że 3 punkty są do wzięcia. Ale nie będzie to łatwe spotkanie.

Czy Sandra Spa Pogoń utrzyma pozycję w czołowej ósemce PGNiG Superligi?