PGNiG Superliga Kobiet: bez powtórki z inauguracji. Piotrcovia Piotrków Trybunalski przegrała w Kobierzycach

KPR Gminy Kobierzyce z dziesiątą wygraną w PGNiG Superlidze Kobiet. Ekipa z Dolnego Śląska pokonała niewygodną Piotrcovię Piotrków Trybunalski, rewanżując się tym samym za domową porażkę z pierwszej rundy.

Małgorzata Boluk
Kinga Jakubowska (KPR Gminy Kobierzyce) w akcji WP SportoweFakty / Maciej Wełyczko / KPR Gminy Kobierzyce / Na zdjęciu: Kinga Jakubowska (KPR Gminy Kobierzyce) w akcji
Końcowy wynik zupełnie nie odzwierciedla tego, co działo się w Kobierzycach. Trzy punkty zostały na Dolnym Śląsku, jednak zawodniczki Edyty Majdzińskiej musiały się trochę namęczyć. Spotkanie przez trzy kwadranse przebiegało z lekkim wskazaniem na niesamowicie zmotywowaną Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

Zacznijmy od tego, że gospodynie miały w pierwszej połowie ogromny problem ze skutecznością. W bramce gości bardzo dobrze spisywała się Karolina Sarnecka, która regularnie gasiła kobierzyczanki, nawet w sytuacjach "sam na sam" (6:8 w 15'). Dobre momenty miała także Beata Kowalczyk, ale na prowadzeniu wciąż znajdowały się szczypiornistki z Piotrkowa Trybunalskiego.

Świetny fragment zaliczyła w ataku Anna Wasilewska, która zaserwowała kilka efektownych, bieżnych rzutów w "okienko" i powiększyła prowadzenie przyjezdnych do trzech bramek, ale końcówka odsłony należała już do drużyny z Kobierzyc. Piotrkowianki zeszły do szatni z minimalną przewagą, jednak po zmianie stron szybko ją odrobiły z pomocą Edyty Charzyńskiej i Patrycji Ciury (11:14 w 33').

Chwilę później bardzo dobrą zmianę dała na lewej flance wychowanka kobierzyckiego klubu Paulina Ilnicka, która najpierw pomogła drużynie dojść rywalki na jedną bramkę, a później doprowadziła także ładnym lobem do wyrównania (17:17 w 42'). Wkrótce w jej ślady poszła też Elżbieta Piotrowska i gospodynie po długiej przerwie powróciły na prowadzenie.

Zespoły wdały się w zaciętą wymianę ciosów, którą przerwała Barbara Zima, broniąca wkrętkę kontrującej Patrycji Ciury. W zamian do siatki trafiła przesunięta na prawe rozegranie, uniwersalna Monika Koprowska (MVP), a potem szybkim kontratakiem dobiła przeciwniczki Natalia Janas (23:19 w 52'). Piotrcovia Piotrków Trybunalski po tych ciosach nie potrafiła już nawiązać walki i musiała uznać wyższość pretendentek do podium.

KPR Gminy Kobierzyce - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:24 (11:12)

KPR: Kowalczyk, Zima - Jakubowska 7 (1/2), Ilnicka 3, Tomczyk, Piotrowska 3, Janas 4, Wiertelak 5, Ivanović, Walczak 3, Koprowska 4 (1/1), Despodovska, Wicik 1, Michalak.