PGNiG Superliga. Wymiana na prawym skrzydle Piotrkowianina. Marcin Szopa odchodzi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Marcin Szopa
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Marcin Szopa
zdjęcie autora artykułu

Marcin Szopa nie będzie już zawodnikiem Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Klub PGNiG Superligi rozstanie się z jednym z podstawowych graczy.

Kontrakt prawoskrzydłowego przestanie obowiązywać wraz z dniem 30 czerwca. Marcin Szopa spędził w Piotrkowie dwa lata, w sezonie 2018/19 będąc najlepszym strzelcem Piotrkowianina Piotrków Trybunalski (87 goli). W niedawno zakończonych rozgrywkach rzucił 58 bramek, w tym 23 z rzutów karnych (drugi egzekutor w drużynie po Piotrze Swacie).

Na początku sezonu Szopa był jedynym doświadczonym prawoskrzydłowym w zespole, ale jesienią klub ściągnął z Górnika Zabrze Patryka Glucha. Wypożyczony gracz zostawił po sobie dobre wrażenie i niewykluczone, że zostanie w Piotrkowie na dłużej.

Piotrkowianin ma już następcę Szopy - z Anilany Łódź przyjdzie wyróżniający się w I lidze junior Marcin Matyjasik.

Nie jest jeszcze znana przyszłość absolwenta SMS-u Gdańsk. 25-latek do tej pory występował w Superlidze w barwach Mebli Wójcik Elbląg i Piotrkowianina.

Klub potwierdził też nasze doniesienia o odejściu Bartosza Nastaja. Według informacji portalu WP SportoweFakty, zespół opuści też Szymon Woynowski i jeden z bramkarzy.

ZOBACZ: Ostre opinie o działaniach EHF ZOBACZ: Pick Szeged czuje się pokrzywdzony

ZOBACZ WIDEO: Wenta o sytuacji piłki ręcznej w obliczu koronawirusa. "Przesunięcie rozgrywek nie jest do końca sprawiedliwe"

Źródło artykułu: