Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

PGNiG Superliga Kobiet. Trzy ważne zawodniczki odchodzą z Perły Lublin

Reprezentantka Polski Sylwia Matuszczyk oraz Chorwatki Gabrijela Besen i Valentina Blazević odejdą z Perły Lublin. Według klubu, cała trójka nie przyjęła propozycji obniżonych kontraktów.
Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Sylwia Matuszczyk w akcji WP SportoweFakty / RADEK ILLINICZ / Sylwia Matuszczyk w akcji

Jak informuje klubowa strona, zawodniczki, pomimo rozmów podjętych z dużym wyprzedzeniem, nie zdecydowały przyjąć się ofert kontraktów. "Żadna z tych zawodniczek w wyznaczonym na negocjacje czasie nie zgodziła się na warunki umowy, przedstawione przez klub" - możemy przeczytać w oświadczeniu.

Sama Matuszczyk zdecydowanie zaprzeczyła, że nie przystała na propozycję Perły, ale pomimo to otrzymała od prezesa Bogusława Trojana informację o braku woli dalszej współpracy. Tym tematem zajmiemy się wkrótce szerzej. 

Spekuluje się, że obniżki kontraktów mogły mieć związek z zatrudnieniem nowego trenera Kima Rasmussen, ale MKS Perła Lublin zaprzeczyła, że cięcia wynikają z dodatkowych kosztów na sztab szkoleniowy w porównaniu do lat poprzednich.

Cała trójka odgrywała istotne role w drużynie mistrzyń kraju. Sylwia Matuszczyk to jedna z podstawowych obrotowych reprezentacji, Gabrijela Besen 20 razy wystąpiła w bramce MKS-u, dość duży udział w grze miała też Valentina Blażević.

Na ten moment ważne umowy z MKS-em mają Marta Gęga, Dominika Więckowska, Weronika Gawlik, Joanna Szarawaga, Aleksandra Rosiak, Patrycja Królikowska, Aleksandra Olek, Dagmara Nocuń oraz pozyskane Magda Balsam i Paulina Wdowiak.

ZOBACZ WIDEO: Wenta o sytuacji piłki ręcznej w obliczu koronawirusa. "Przesunięcie rozgrywek nie jest do końca sprawiedliwe"

Czy uważasz, że rozstanie z trzema zawodniczkami to błąd?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (5):

 • Montana Zgłoś komentarz
  Mistrz z Lublina. Co do administracji klubu ,w pełni się zgadzam,jest zbyt rozbudowana od lat i nieraz to wytykałem,pieniądze w znacznej części nie idą tam gdzie najbardziej są
  Czytaj całość
  potrzebne.Na Vale Nestsiaruk raczej nie liczcie,bo na 90% idzie do Jarosławia gdzie dołączy do swojej szwagierki ,czyli Maślaka.Na dzień dzisiejszy zostaliśmy bez nominalnej rozgrywającej,bo Kingi nie liczę. Kiepsko sprawa wygląda też na prawym rozegraniu,Mia i Ewa raczej nie zostaną,więc zostaje tylko młoda Natalia.Sytuacja nie wygląda zatem dobrze,ale jak Mi wiadomo rozmowy trwają,a i Kim uruchomił swoje kontakty.Nie można jeszcze wieszać psów nad zarządem bo różnie może być ,sytuacja jest rozwojowa.Co do Sylwii,miałem co do niej większe oczekiwania,moim zdaniem grała u nas przeciętnie,gorzej jak była w Koszalinie,gdzie moim zdaniem prezentowała się najlepiej.Jeśli chodzi o oświadczenia, to został zrobiony niepotrzebny smród,nie chcę przesądzać na 100% kto mówi prawdę,na razie zostawię to dla siebie. Podejrzewam tylko że po przyjściu Kima zmieniły się priorytety ,dlatego klub mógł się wycofać z podpisania nowego kontraktu,ale tu to już moje przypuszczenia.Trzeba czekać co czas nam pokaże.Na rozliczenie Prezesa i Zarządu przyjdzie jeszcze czas!!!
  • Costaa23 Zgłoś komentarz
   Wielkie dzięki dziewczyny za grę dla Montexu! i może kiedyś ponownie do zobaczenie w tych barwach:)
   • Mistrz z Lublina Zgłoś komentarz
    Montana może i masz rację, ale... środkowe w poprzednich sezonach ciągnęły zespół i w zasadzie były jedynym pewnym punktem w ataku. Co więcej Sylwia zdaje się rozumiała, że w
    Czytaj całość
    Lublinie jest/będzie zmienniczką dla Drabik czy Szarawagi. Do tego godząc się na obniżony nowy kontrakt pokazała, że miejsce rezerwowej na kole nie jest dla niej jakąś ujmą na honorze. Widzieliśmy, że w przypadku pary Drabik/Szarawaga to już tak wesoło nie wyglądało.Dodam, że Syla grała przyzwoicie i na pewno nie można powiedzieć, że jej się nie chciało czy zawiodła oczekiwania - bo oczekiwania wobec niej chyba nie tylko ja miałem takie jak powyżej, czyli zmienniczka dla którejś Aśki? Uważam, że główny problem tego klubu to przerośnięta do granic absurdu administracja, z szeregiem rotujących Prezesów, po. Prezesa, członków zarządu i dyrektorów, których pokaz niekompetencji widzieliśmy w innych spółkach miasta Lublin, a zwłaszcza w MOSiR Bystrzyca! Przejdźmy do sportu - uważam, że koło było OK, ale brak negocjacji z Blazevic w obliczu odejścia Kochaniak to błazenada zarządu! kto ma nas zbawiś? Nestiaruk?
    • Montana Zgłoś komentarz
     Poczekajmy jeszcze z ocenami,skład jeszcze nie zamknięty. Łysy może już pociąga za sznureczki.Natomiast jest jedno co mnie bardziej niepokoi to różne oświadczenie dwóch stron,czyli
     Czytaj całość
     klubu i Sylwii. Zawodniczkom odchodzącym bardzo dziękujemy i życzymy oczywiście powodzenia w dalszej karierze.
     • Mistrz z Lublina Zgłoś komentarz
      No to klub zostaje bez nominalnej środkowej rozgrywającej! gratulację koncepcji składu...
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×