Kolejny zaskakujący koniec. Elżbieta Piotrowska w wieku 27 lat powiedziała żegnam

Kolejna zawodniczka KPR-u Gminy Kobierzyce postanowiła zakończyć sportową karierę w młodym wieku. Elżbieta Piotrowska 30 września skończy dopiero 28 lat. - Piłka ręczna ukształtowała mój charakter - oznajmiła.

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Elżbieta Piotrowska Materiały prasowe / Maciej Wełyczko / KRP Gminy Kobierzyce / Na zdjęciu: Elżbieta Piotrowska
Piotrowska to nominalna obrotowa. W drużynie KPR-u Gminy Kobierzyce spędziła 5 lat. Na Dolny Śląsk trafiła w 2015 roku, kiedy to zespół rywalizował jeszcze w I lidze. Jej sportowa kariera zakończyła się brązowym medalem, które podopieczne Edyty Majdzińskiej wywalczyły w niedokończonym sezonie 2019/2020, bo przerwanym przez pandemię koronawirusa.

Rodowita głogowianka zaliczyła w sumie 136 meczów, w których dołożyła pokaźną liczbę bramek - 226. W tym ostatnim jej łączny bilans to 17 spotkań i 25 celnych rzutów. W jej miejsce klub sprowadził Zuzannę Ważną z Metraco Zagłębia Lubin (więcej o transferze tutaj).

- Pięć sezonów w barwach KPR-u to dla mnie wspaniałe przeżycie oraz ogromne doświadczenie sportowe. Przez cały okres gry w Kobierzycach stawiane cele i osiągane wyniki z biegiem czasu były coraz wyższe. To najlepsze podsumowanie gry dla zawodnika, który widzi postępy i efekty pracy. Jestem dumna, że mogłam być częścią tego zespołu i będę ciepło wspominać czas spędzony w Kobierzycach - powiedziała 27-latka dla radiowroclaw.pl.

ZOBACZ WIDEO: Polski trener mówi o powrotach piłkarzy, którzy przeszli COVID-19. "Bez maksymalnych obciążeń nawet przez 6 tygodni"

- Po zakończeniu przygody z piłką ręczną jako zawodniczka chciałabym skupić się na rodzinie. Żegnam się jako zawodnik, a witam jako kibic kobierzyckiego handballu - podsumowała Piotrowska.

Działacze brązowych medalistek potwierdzili do tej pory tylko jeden transfer. Nieoficjalnie mówi się, że do drużyny dołączy jeszcze jedna ekslubinianka, Małgorzata Buklarewicz. Na chwilę obecną kilka ważnych postaci przedłużyło swoje kontrakty, w tym liderka, Kinga Jakubowska.

Czytaj także: zakończyła karierę mając ledwie 24 lata!
Zobacz również: Romana Roszak przedłużyła umowę z Piotrcovią

Czy Zuzanna Ważna będzie godną następczynią Elżbiety Piotrowskiej na pozycji obrotowej w Kobierzycach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×