PGNiG Superliga Kobiet: bez sensacji w Chorzowie. MKS Zagłębie Lubin nowym liderem

MKS Zagłębie Lubin nie pozwoliło sobie na słabszy dzień i bardzo pewnie pokonało na wyjeździe KPR Ruch Chorzów. Ekipa Bożeny Karkut awansowała na pierwsze miejsce w PGNiG Superlidze Kobiet.

Małgorzata Boluk
Karolina Kochaniak (MKS Zagłębie Lubin) Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Karolina Kochaniak (MKS Zagłębie Lubin)
- Zamierzamy wyjść na boisko bez żadnych kompleksów, bo nie raz w sporcie okazało się, że najlepszy może przegrać z teoretycznie najsłabszym. Jesteśmy dobrze przygotowane taktycznie, naszym założeniem jest mocna gra w obronie i kontratak - powiedziała Katarzyna Wilczek, cytowana przez oficjalną stronę klubową KPR Ruchu Chorzów.

Niebieskie przystąpiły do spotkania w mocno okrojonym składzie. W sobotnim pojedynku nie pomogły miejscowym Aleksandra Sójka, Viktoria Tyszczak, Aleksandra Jaroszewska, a także Michalina Gryczewska i Agnieszka Iwanowicz. Mocy na wyrównaną walkę z MKS Zagłębiem Lubin starczyło ekipie Marcina Księżyka tylko na pierwsze minuty rywalizacji (5:5 w 9').

Później do głosu doszły wicemistrzynie Polski, które zdobyły dużo bramek po szybkich kontratakach. Znakomitą formę z poprzednich meczów podtrzymała Adrianna Górna, na środku różnicę robiła dynamiczna Patricia Machado Mateli, a w końcówce pierwszej połowy bardzo dobrą zmianę na lewym rozegraniu dała Emilia Galińska.

Wicemistrzynie Polski prowadziły do przerwy różnicą ośmiu bramek, a po zmianie stron spokojnie kontrolowały wynik. Trener Bożena Karkut przy wysokim prowadzeniu dała szansę zmienniczkom i skorzystała ze wszystkich podopiecznych.

- Od początku spotkania narzuciłyśmy swój styl gry. Mocna obrona i skuteczne kontry pozwoliły nam na odskoczenie na bezpieczna przewagę. Bardzo cieszy nas wygrana, tym bardziej, że wszystkie zawodniczki mogły dołożyć swoją cegiełkę do wyniku - przyznała Malwina Hartman, rozgrywająca lubińskiego klubu.

Drużyna z Dolnego Śląska po sobotniej wygranej dogoniła w ligowej stawce MKS Perła Lublin i została nowym liderem rozgrywek. Oba zespoły mają na swoim koncie dwanaście punktów.

KPR Ruch Chorzów - MKS Zagłębie Lubin 26:36 (12:20)

Ruch: Gryczewska, Chojnacka, Bednarek - Piotrkowska 7, Polańska 3, Kolonko 5, Rodak 1, Doktorczyk, Stokowiec 1, Lipok, Jasinowska 5, Wilczek 4, Grabińska.