I liga mężczyzn grupa B. Wysoka wygrana Miedzi. Legniczanie przegonili Stal Gorzów

W sobotę odbyły się trzy mecze 7. kolejki i jedno zaległe spotkanie 6. kolejki grupy B I ligi mężczyzn. Aż 17-bramkowe zwycięstwo odniosła Siódemka Miedź Legnica, w Gorzowie Stal przegrała z Borem Oborniki Śląskie.

Michał Gałęzewski
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka
W Legnicy miejscowa Siódemka Miedź wygrała ze Szczypiorniakiem Gorzyce Wielkie 40:23. Gospodarze już w 27. minucie prowadzili 19:8, by ostatecznie zwyciężyć 40:23. Ostatnią, czterdziestą bramkę rzucił Karol Siwak, który ostatecznie ośmiokrotnie pokonał bramkarzy z Gorzyc.

Trzy kolejne spotkania odbyły się w ramach 7. kolejki. W Zielonej Górze miejscowy PKM Zachód AZS UZ przegrał z Ostrovią 23:28. Co prawda dla zielonogórskiej drużyny aż 10 bramek rzucił Hubert Kuliński, jednak nie miał odpowiedniego wsparcia ze strony kolegów z drużyny. Jeszcze w 36. minucie był remis, później goście z Ostrowa odjechali gospodarzom.

Dwa kolejne mecze były bardzo wyrównane. W Gorzowie miejscowa Stal przegrała z Borem Oborniki Śląskie, którego liderem był Kamil Ramiączek, zdobywca 11 bramek. Zawodnik ten w ostatniej minucie rzucił na 30:28, zabierając gorzowianom nadzieje. W Poznaniu natomiast WKS Grunwald pokonał w derbach Wielkopolski Real Astromal 22:21.