ME 2020. Senstad ogłosił kadrę. Nagła zmiana przed turniejem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: Arne Sentad, trener kadry narodowej piłkarek ręcznych
Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: Arne Sentad, trener kadry narodowej piłkarek ręcznych
zdjęcie autora artykułu

17 zawodniczek, w tym zdecydowanie najbardziej doświadczona z całego grona Kinga Grzyb, wyleci do Danii na ME 2020 szczypiornistek. W ostatniej chwili ze składu wypadła Sylwia Matuszczyk.

Obrotowa Eurobudu Jarosław znalazła się w pierwotnej kadrze, ale na ostatnim treningu przed wylotem doznała kontuzji mięśnia czworogłowego. Sylwia Matuszczyk nie zagra w ME 2020 kobiet, zastąpi ją rozgrywająca Joanna Wołoszyk. Tym samym trener Arne Senstad będzie miał do dyspozycji dwie obrotowe - Joannę Szarawagę i dopiero wracającą do pełnych treningów po zakażeniu koronawirusem Joannę Drabik.

Pod nieobecność kontuzjowanych Karoliny Kudłacz-Gloc i Moniki Kobylińskiej, rolę kapitan będzie pełnić weteranka Kinga Grzyb, która pożegnała się już z kadrą po ME 2018.

W kadrze dominują zawodniczki Perły Lublin (6 powołanych) i Zagłębie Lubin (5 kadrowiczek). Oprócz wspomnianych już nieobecnych, brakuje też przebywającej na urlopie macierzyńskim Kingi Achruk.

Po przerwie do kadry wróciła liderka Piotrcovii Romana Roszak. Do tej pory na wielkim turnieju nie występowały tylko Dagmara NocuńPaulina Uścinowicz i Patrycja Świerżewska.

Polki zainaugurują ME 2020 meczem z Norweżkami (3 grudnia). Poza tym rywalkami Biało-Czerwonych będą Rumunki i Niemki.

Bramkarki: Weronika Gawlik (MKS Perła Lublin), Adrianna Płaczek (Nantes, Francja)

Rozgrywające: Marta Gęga, Natalia Nosek, Aleksandra Rosiak (wszystkie Perła), Karolina Kochaniak (Zagłębie Lubin), Patrycja Świerżewska (Zagłębie), Romana Roszak (Piotrcovia), Paulina Uścinowicz (Fleury Loiret, Francja), Aleksandra Zych (Magura Cisnadie, Rumunia), Joanna Wołoszyk (Kastamonu, Turcja)

Skrzydłowe: Dagmara Nocuń (Perła), Kinga Grzyb, Adrianna Górna (obie Zagłębie), Aneta Łabuda (Besancon, Francja)

Kołowe: Joanna Drabik (Zagłębie), Joanna Szarawaga (MKS Perła)

ZOBACZ: Prezes Servaas wyróżniony KPR wygrał mecz na szczycie w Wieluniu

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bójka podczas meczu piłki ręcznej. Kobiet!

Źródło artykułu:
Czy Polki wyjdą z grupy ME 2020?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (2)
avatar
kareta
1.12.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Trzy mecze i do domu. Niestety ale taki jest poziom obecnie piłki ręcznej w Polskim wydaniu.  
avatar
Grieg
30.11.2020
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Skoro już wykruszyła się Matuszczyk, to do Danii po naukę mogła pojechać choćby Niewiadomska. Swój pierwszy turniej mistrzowski zaliczą nie tylko Uścinowicz (jedyna w tym gronie absolutna debiu Czytaj całość